| firefox6 a întrebat:

imi place de un baiat, Sergiu. suntem in aceeasi scoala dar in clase diferite (el a saptea, eu a sasea), ma jigneste foarte des cu o porecla, asteroid. iar mereu cand ma vede la biblioteca imi zice "hai pleaca!" sau daca vorbesc cu intreb ceva un coleg se baga si raspunde el. el e suparat pe mine pentru ceva ce s a intamplat in trecut (ii trimiteam monologuri pe mess dar el nu raspundea niciodata). cum as putea sa il fac sa nu se mai comporte asa urat cu mine fara sa vorbesc cu el? mentionez ca acel "hai pleaca" e singurul cuvant al lui adresat mie. el stie ca il iubesc mult. nu ar fi problema ca sunt proasta, urata sau saraca. sunt cea mai desteapta fata din clasa iar la unele concursuri eu am luat locul intai iar el doi. el e cel mai destept din clasa lui. sunt considerata de multi (nu si de el) cea mai draguta fata din clasa iar saraca nu sunt absolut deloc. deci intrebarea e cum as putea sa il fac sa nu se mai comporte asa cu mine?

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu ai cum pentru ca te uraste pentru cum esti, din cum ai povestit ai lasat usor impresia ca esti aroganta iar el probabil dispretuieste chestia asta. Plus ca s-ar putea sa fie si invidios daca el a iesit pe locul 2 si tu 1.

| foxsilver a răspuns:

Pe langa toate calitatile enumerate de catre tine, n-ar fi rau daca ai adauga si un pic de mandrie feminina, adica sa nu-l mai bagi in seama o vreme. Sunt sanse mari sa reactioneze la o astfel de schimbare din partea ta. Testeaza-l!

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

Daca un baiat se poarta rautacios cu o fata inseamna ca o iubeste/ probabil ii este rusine de ceiralti sa iti zica...

| biencutza240 a răspuns:

Pune piciorul in prag si spune-i ce simti verde-n fata pentru ca atunci, sa speram, el va ramane mut de uimire si mai spune-i:'' Eu incerc sa ma fac vizibila pe langa tine dar tu esti prea ocupat mereu cu altceva.'' Daca esti tupeista cum este o colega de-a mea care s-a sarutat cu unul de-a 12 a sarutal si tu si pleaca fara nici o explcatie. Bafta! Funda.