| SorinaSory890 a întrebat:

Am o problemă la locul muncă,eu sunt căsătorită şi un coleg de muncă tot îni face avansuri, şi îmi zice că mă place eu nu sunt interesată de el pentru că am un soţ pe care îl iubesc, şi nu îl pot înşela soţul meu ştie că acel coleg îmi face avansuri dar a zis să nu îl bag în seamă, dar nu am cum să nu îl bag în seamă pentru ca lucram ceva la calculator şi a venit lângă mine şi ma pipăit pe picior i-am zis sotului meu asta şi a avut o discuţie cu acel coleg dar el tot nu mă lasă în pace.Ce aş putea face ca acel coleg să mă lase în pace?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Raporteaza sefului tau. Asta-i hartuire sexuala.

6 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Ciudat ca după discuția cu soțul nu s-a potolit.
O fi sufletul tău pereche din alta viata...scuze...glumesc.
Pai, te hartuieste și ar trebui sa iei masuri.
Este o situație delicata, încearcă sa glumești ca de la băiat la băiat cu el.
Și ținutele sa ți fie neutre, fără a da impresia ca ești în perioada de împerechere.
Undeva a simțit o vulnerabilitate.
Prin ținută, atitudine...de și permite.
Dar poți schimba...Mai ales ca știi ca trebuie sa ții distanta de el.
Înainte sa se apropie te distanțezi si trebuie sa fi mai ferma.
Dacă I șef sau este ocrotit de boss, nu ai încotro decar sa pleci.
Exista și astfel de situații în care efectiv nu ai ce sa faci, pentru ca nu ai cum dovedi.
Toate cele bune,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| KovacsB a răspuns:

Du-te la psiholog, iti faci zeci de conturi zilnic si postezi intrebari penibilie de copil de 8 ani.
Esti recunoscut usor din cauza vocabularului limitat.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Vorbeste cu seful/sefa ta si roaga-l sa te mute pe alt schimb.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Doar un copil prost nu stie sa faca fata unei situatii de acest tip.
Troll.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Vezi sa nu dai de vreun psihopat. Daca si-a pus in cap ca ii esti draga nu scapi usor de el.
Nu stiu cum sa zic, ti-o zic ca lu soramea, astia sunt cu capu'. Doar cu politia scapi de ei.