| MCRgurl a întrebat:

Am o problema MARE.eu cu clasa mea ne-am mutat in alta aripa a scolii si e foarte mica clasa aia si noi suntem 30. dar asta e, n-avem de ce sa ne fataim in ora ca sa avem nevoie de spatiu dar pe holul asta pe care ne-am mutat e o femeie de serviciu nebuna care nu ne lasa pe hol deloc.intr-o zi au iesit doi colegi ca nu era nebuna acolo si s-au impiedicat unul in picioarele altuia si au cazut si atunci venise retardata si i-a facut turbati...si acum stiu ce o sa spuneti "pai duceti-va pe alt hol" dar nu putem! sunt copii de clasa 0 si clase sub a-5-a si invatatoarele lor ne spun sa-i lasam sa se joace si sa nu stam pe acolo.intr-o zi ca sa nu ne spargem capetele in clasa am stat toti in banca si vorbeam cu colegii de banca si daca vroiam sa vorbim cu cineva care era in alta banca vorbeam cu biletele aruncate pe acolo... avem si noi nevoie de spatiu, ce dracu! afara nu ne lasa dirigintele ca zice ca e frig afara si racim si n-avem voie sa facem niciun drac.voi ce propuneti sa facem? si o pun la familie si relatii ca e pe undeva pe acolo.

Răspuns Câştigător
| D3X73R a răspuns:

straight faceFemeile de servici sunt niste retarde:O(Nu neaparat toate dar unele s-au cam saturat de viata si no, n-au ce face altceva decat sa vorbeasca degeabastraight face).De ce sa nu va lase afaralaughing)? frate si cand eram in clasa I ieseam afara in recreatie, nu conta ca erau 20 de grade sau -15, mie mi se pare o prostie si dirigu vostru cam incuiatstraight face, eu de abia rezist alea 50 de minute in banca apai toata ziuastraight face. Convinge-l pe dirigu sa te lase in pauzalaughingSpune-i ca n-ai 2 ani, daca racesti asta e, te tratezi!

| MCRgurl explică (pentru D3X73R):

Am incercar sa-l convingem sa ne lase sa iesim si noi dar spune ca pana dupa vacanta de primavara nu iese nimeni decat la magazin, fara exceptie, daca afla ca am stat pe afara ne scade nota la purtare straight face lui ii e frica ca racim si nu mai venim la scoala.pe hol e nebuna aia, pe celelalte holuri copii mici, afara nu, clasa mica, ce sa facem? ai vreun sfat sau ceva? ca tu ai zis ca nu rezisti 50 de minute, apai toata ziua? si noi la fel, am stat cu greu in ziua aia in banca dar n-am avut ce face.

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai un limbaj nepotrivit cand te referi la scoala. Femeia aceea care va face curatenie s-ar putea sa fie mai merituoasa decat tine care nu stii sa scrii corect.O propozitie sau o fraza trebuie sa inceapa cu majuscula.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Copile, eu zic să te retragi de la școală, ți-ai tocit suficient (o-hooo!) coatele pe băncile școlii, ai învățat destul (mai mult de atât nu o să te ajute capul, sunt convinsă!) ai învățat cât să iei lingura în mâna și să-ți lovești aproapele (stii tu la ce mă refer, de fapt...de ce să nu afle toți?! http://www.tpu.ro/......pc-ul-meu/

Și da, văd că la sfaturi te pricepi... nota 10 minus 9 =? Apropo, te pricepi la socoteli? Poate te ajuta cineva cu o socotitoare!
Dar cu limba română ce te faci? Du-te omule ucenic la caprele lui Hombre si te învață el cum să i le dresezi. Poate le înveți să mănânce și cu lingura... la cât de "bine" o mânuiești :)).
Te riști? Eu zic s-o faci!