| Printesa_Dulce_1993 a întrebat:

Buna vreau un sfat sunt despartita recent el m-a parasit fara ca eu sa ai gresesc el m-a inselat cu alta mai invarsta si de atuncea s-a schimbat multe noi am stat impreuna 6 anii fericiti si acum spune ca nu ma mai iubeste si nu ma mai vrea ca el nu are viitor langa mine si ca si familia mea familia mea la ajutat mult pe el si el acum zice ca s-a saturat de mine si familia mea ca eu am iubit parintii mei si nu pe el nu e adevarat daca era asa nu sufeream dupa el

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gaina batrana face ciorba buna. Nu a procedat corect fata de tine. Se va intoarce inapoi la tine cat de curand.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Suferinta nu ajuta, nici motivele nu mai conteaza. Cheama o prietena, plangi cu ea 2 seri apoi - Iti schimbi coafura, iti faci unghiile, te aranjezi bine si iesiti in lume. Nimic nu e vesnic, din toate invatam cate ceva care ne va folosi pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu merita sa suferi pentru unu/una care te-a inselat. De ce ai suferi, ca ai pierdut un om de nimic? Daca erau 6 ani fericiti in care va iubeati ( iubirea presupune sinceritate si respect ) nu se mai ajungea aici, ceva a scartait intre voi doi asa ca nu ai de ce sa il jelesti acum. Mereu este loc de mai bine. Nu trebuie sa-ti induci tu starea de tristete acum, imbarbateaza-te si mergi mai departe.