| MadalinaRebe a întrebat:

Am o relatie de un an jumatate. Cel mai bun prieten al meu este un baiat, care intre timp a inceput sa ma iubeasca dar a ramas in fz. A fost o perioada cand nu ma mai intelegeam cu iubitul meu si i-am dat sperante false prietenului, ne-am si sarutat din greseala, a asteptat de la mine sa ma despart de iubit, insa a fost doar ceva pe moment, s-a intamplat. Nu-l pot vedea mai mult decat ca pe un prieten. Si inainte de asta si dupa am iesit normal pe afara, in ultima perioada am fost ocupata si l-am ignorat. Intr-o zi cand voia sa iesim m-a vazut pe strada cu iubitul si a facut o criza, incepand sa faca misto cu prietenii lui si sa ma jigneasca. Acum ma ignora laughing Mi-a zis ca l-am ignorat si ca nu-i prost sa se profite de el, ce ar trebui sa fac sa ma impac cu el, sau macar sa raman in toane bune cu el, sa nu faca si mai urat, deja cauta sa-l bata pe iubitul meu.

13 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ti-o tragi cu el ocazional daca te atrage, si cam aia e. Prieteni prieteni, insa poti fi prieteni cu beneficii daca ma intelegi, si asta uneori.Se multumeste si el, si tu? si prietenu tau? aa prietenu tau nu o sa fie prea multumit, dar daca nu afla eok laughing)

| sabin89 a răspuns:

Fă nu ce-mi dictează mie inima sau la altul de pe aici, ci ce-ţi dictează ţie.

| RAY a răspuns:

Ce sa spun, nu am cuvinte, dar si ala e prost, incearca sa vezi cat de prost e

| Violleta2022 a răspuns:

Fii macar odata in viata ta cinstita si da-i pace.

| Freya1 a răspuns:

Ce ai facut nu e tocmai frumos, si ce e si mai urat ca si te amuzi.Sincera sa fiu nu m-as mira daca ti-ar da si tie vreo doua ca daca ai atitudinea asta sincer nu stiu cine s-ar putea rabda.
Tot omu mai are cate o scapare sau un moment in care il ia valul, dar cred ca printr-o explicatie frumoasa la momentul potrivit se poate rezolva tot. Daca ti-a fost prieten atata timp si a fost langa tine in momentul in care i-ai dat ocazia ti-a aratat ca simte ceva mai mult pentru tine si tu ti-ai cam batut jos.I-ai ranit sentimentele, orgoliu si demnitatea prin comportamentul tau si e normal sa fie suparat.
Cred ca daca ii vorbeai cu el dupa intamplare si ii explica-i cum stau lucrurile acum era altfel.Incearca totusi acum sa mai faci asta si vezi ce se intampla. Daca nu asumati si macar nu mai ranji.

| Frank51 a răspuns:

Ce te astepti, sa te considere o adevarata prietena dupa ce profiti de el si dupa il si ignori? Mi-e scarba de oameni ca voi.

| SilentRain a răspuns:

Cat esti de cretina...
Nu iti mai bate joc de el si lasa-l in pace

| sofisis a răspuns:

Ti-a zis bine ce ti-a zis. Parerea mea e sa nu mai fi egoista si sa il lasi in pace.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

V-ati sarutat din greseala? Cum vine asta? Te-ai impiedicat si ati dat bot in bot? laughing

| mentholinks a răspuns:

Sa-l bata pe iubitul tau?laughing) Eu cred ca mai degraba te potrivesti cu prietenul. Incearca sa ti-o tragi o data cu el sa vezi ce iese.

| ș53fan a răspuns:

Sincer...Ar trebui sa il lasi in pace pe acel,,cel mai bun prieten",nu ii poti spune asa daca doar te folosesti de el cand ai nevoie, iar apoi sa il arunci! Eu in locul sau nu as face nmic, doar as pleca si mi-as vedea de viata! No hate, mi-am spus doar parerea! Iar la faza cu,, mi-a zis ca l-am ignorat..." ii dau dreptate!

| Vali981816 a răspuns:

Sincer ești cam profitoare, mai și râzi ca vaca...
Nu trebuia să-l săruți în primul rând, l-ai folosit ca te-ai certat cu iubitul tău și i-ai dat speranțe aiurea, cum adică din greșeală? Pe asta n-am mai auzit-o, nu-i meriți pe nici unul din ei sincer, învață să fii fidelă și după să ai pretenții, eu zic să te desparți de iubit și să-l lași și pe cel mai bun prieten al tău în pace, să rămâneți doar prieteni chiar dacă te desparți de iubitul tău.
Da serios acum, cum de te-a lăsat inima să-ți rănești cel mai bun prieten?

| bbozga1 a răspuns:

Si eu am fost in locul lui si am renuntat singur. Poate renunta si el