| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu un baiat. anul trecut am fost un cuplu. sa nu radeti. si din cauza unor biletele scrise de mine, el s-a suparat si de acuma de fiecare data cand ma vede imi vorbeste urat si arunca cu chestii in mine, corcoduse, pietre, orice ii cade in mana.Ce sa fac? Funda! astept raspunsuri
:*

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Inregistreaza-l( ar fi bine sa ai si un martor) si apoi ameninta-l ca-l dai la politie pentru injurii si agresare. (chiar s-o faci daca nu se potoleste)

| Wehrmacht a răspuns:

Ce biletele? Trebuia sa spui si asta.
Ce ai putea sa faci? Nu vad ce ai putea sa scrii ca sa il faci sa arunce cu pietre in tine.Da-l dracu'. Spune-le parintilor tai si daca nu se rezolva du-te la politie daca ai martori.
Regula de aur:

Nu latra daca nu poti musca. Daca zici ceva fa acel lucru. Daca te vede fraiera nu o sa se opreasca.

| KillMePlease a răspuns:

Uite ce poti face:
1. NU TE MAI APROPII DE EL SI NU II MAI CAUTI COMPANIA! IL RESPINGI!
2. Il ignori
3. Ii spui clar si raspicat ca trebuie si e obligat (pleonasmul e facut intentionat) sa te lase in pace!
4. Poate daca ai avea un martor...
Desi la partea cu corcodusele m-ai dat gata. raised eyebrows Ftw, cat de redus mental sa fii sa arunci cu corcoduse intr-o fata sau in orice altceva/oricine altcineva?! laughing
Dumnegod cu mila de acuma! Ce-o fi o fi! Eu ti-am zis ce as face eu...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ia-l la misto, sau te poti duce la parinti spunand-le ca asta te trateaza ca si cum ai fi bataia lui de joc.A doua varianta, e mai practica.
Take care.happy

| Sweetslover a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Iti zic am incercat asta... nu a mers

| Mihaela1964 a răspuns:

Gandeste-te ca nu esti singura pe lume; prima data cand se va mai purta urat cu tine,spune-i ca tatal tau il va cauta acasa daca nu inceteaza; chiar tine-te de cuvant,ceea ce-ti face nu e un comportament firesc,esti o fata care merita respect,indiferent care e parerea lui, daca nu a inteles asta, va intelege cu siguranta. Vorbeste ca parintii tai, in special cu tata, sigur iti va lua apararea si derbedeul va inceta cu sicanele.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu nu ai parinti, ala nu are parinti? Inregistreaza-l pe telefon cand face asa ceva ( dar ai grija sa nu vada ) si arata inregistrarea parintilor

| pastru009 a răspuns:

Buna Cezy25. Uite adresa mea de Yahoo messenger: horatiu. dumitru@yahoo.fr
Nu vreau decat sa te ajut si sa discutam dilema ta.Am cunostinte psihologice destul de ajutatoare pentru oameni.Astept comment-ul tau si nu iti fie frica. big grin

| GlossyBabe a răspuns:

Spune-i sa inceteze! Confruntal si spune-i ca asa ceva nu se face! Daca face asemena gesturi e badaran si prostut! Impune-te draga si nu te lasa la un asa comportament de 2 bani! Fundita?