| GoddessMaui a întrebat:

Am pus o intrebare in legatura cu reputatia partenerilor de viata.
Multi vor spune ca nu le pasa de reputatie, dar, ce va faceti atunci cand parintii nu numai ca nu sunt de acord, dar si va interzic sa mai fiti cu persoana iubita? Unii au fost renegati de parinti pentru alegerea asta. Cati sunteti in stare sa suportati consecintele?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Păi mai important este să fii cât mai fericită în viață. Trebuie să ai o persoană alături de tine mereu și dacă părinții nu înțeleg asta atunci înseamnă că ei nu îți vor binele. Cine îți vrea binele îți respectă deciziile ce te ajută să fii fericită în viață. La cât de singuratic am tot fost aș fi în stare să fiu rebel de acum înainte. Să descopăr ce am pierdut și ce vreau eu cu adevărat de la viață. Asta contează cel mai mult. Mai bine iubesc orbește pe cineva din tot sufletul și sunt cu acea persoană decât să tot regret în mintea mea că nu mi-am ascultat inima și să mor dintr-o iubire imposibilă. Fantasy forever!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

Daca asta m-a face fericit m-a si indepartez de ei.

Nu exista alte optiuni, daca chiar tin la mine nu vor avea nimic de comentat.

| GoddessMaui explică (pentru Dariusuu):

Presupun ca esti un copil inca, daca te dau afara din casa? Merg pe extrema asta, fiindca sunt cazuri reale.

| Dariusuu a răspuns (pentru GoddessMaui):

E alegerea lor.

M-as indeparta de ei cat pot.

| Laugh25 a răspuns:

happy
Eu le'as cere putin timp..sincer
Pentru ca unii parinti si exagereaza, inventeaza multe lucruri la
''alesul tau''
Si eu sincer daca as observa ca inventeaza despre el iar daca cu mine el se poarta frumos si as simti ca ma iubeste, cred ca l'as alege pe el.
Desigur, as 'analiza' tot inainte de asa o decizie.
clar este greu sa vezi cum nu poti impaca oamenii pe care ii vrei in viata ta.
Trebuie sa vezi si ce zic parinti pentru ca poate au dreptatehappy