| AdelutzaMartiin a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfasturi please...

De cateva luni sunt cu un baiat si ne certam foarte des. Cateodata chiar din nimicuri, dar totusi ma deranjeaza comportamentul lui. Cand ne certam el nu mai vorbeste cu mine si incearca sa plece de fiecare data fara sa clarificam nimic si lasa lucrurile asa cum sunt. :-( eu mereu merg dupa el si incerc sa vorbim, dar la un moment ma dau batuta si pana la urma tot el vine la mine. si asta nu e bine pentru ca am vorbit cu el si mi-a spus ca il deranjeaza foarte tare ca nu lupt pentru el.lui i se pare ca mi-e indiferent daca ar ramane sau ar pleca. azi ne-am certat din cauza asta si mi-a dat o sansa sa ma gandesc ce vreau sa-i spun si chiar nu mai stiu ce sa-i spun. imi cer scuze de cate ori pot, dar de data asta vrea sa auda ceva sa il poate razgandi sa ramana cu mine. ce sa fac? ce sa-i mai spun? Va rog pentru niste raspunsuri. Multumesc!

9 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Intr-o relatie e important sa fie armonie si intelegere, dar si mai important e ca fiecare ar trebui sa aiba un cuvant de spus.Cred ca ori nu stie ce vrea ori nu e decis daca vrea sau nu o relatie cu tine.

| negru30 a răspuns:

" ca nu lupti pe el " - ce expresie -sa se gandeasca el bine - ori sta cu tine, ori pleaca - alb sau negru - spune-i ca nu exista gri

| GandesteLogic2011 a răspuns:

RAR, foarte RAR motivul real al certurilor este cel despre care va certati. Daca performanta voastra in pat v-ar aduce satisfactie nelimitata, daca performantele voastre pe plan profesional ar fi satisfacatoare, daca relatia voastra ar MERGE DOAR in FATA,! Multe certuri ar fi inexistente,

| elenababy a răspuns:

Ce varsta aveti voi? Desi e dureros mai bine te desparti de el pentru ca el va continua sa se poarte asa cu tine, iti va reprosa mereu ceva, el nefiind niciodata vinovat. Daca esti indragostita de el iti va fi cel mai greu pentru ca il placi si-l vrei asa cum e, insa nu stiu cat apreciaza el. Mai ales daca cumva e primul tau iubit atunci e si mai dureros insa important e sa nu regreti nimic pentru ca ce ai facut tu a fost din dragoste indiferent de parerea lui. Uite am o prietena care are o problema asemanatoare el are 35 ani si tot asa ii spunea ca e nehotarata, nu stie ce vrea samd insa el nu e capabil sa-i spuna dupa aproape 2 luni ca n-o mai vrea sau sa nu-l mai caute, desi ea saraca i-a trimis si un email in care i-a spus tot ce e in sufletul ei si el nimic... I-am spus si ei ca varianta cea mai buna pentru ca ea sa nu mai sufere e sa nu-l mai caute si sa-si vada de viata, dar e indragostita si o inteleg. Gandeste-te bine si nu-ti fie teama ca vei ramane singura! Ia o decizie buna pentru tine si nu pentru el! :*

| MâţulMov a răspuns:

Deci e doar parerea mea. Daca nu vrei tu nu o asculta.
Desparte-te de el. Daca nu se poate uita la comportamentul lui de ce sa se uita la al tau. Adica tu umbli toata ziua pe la el sal impaci si mai stiu eu ce...dar el tot nu e multumit. Chiar nu inteleg de ce?
Vrea sa te pui in genunchi in fata lui, sa langi si sa-i spui cati pare rau? pentru ce daca el nu vrea sa auda chestii din astea?
O sa gasesti in lumea asta multi baieti mai buni ca el. Deci sfatul meu e sa te desparti de el straight face Nu lupti pentru el? Pai mie mi se pare ca lupti chiar mult pentru el!

| emmasweet a răspuns:

Într-o relaţie trebuie să te faci şi tu auzită. Părerea ta contează în aceeaşi proporţie cu a lui. Explică-i că nu vreţi să intraţi în polemici ci doar să îţi expui punctul de vedere - chiar dacă acest lucru implică posibilitatea ca părerile să nu fie reciproce. Explică-i că fugind de probleme nu le rezolvă, doar renunţă, crezând că totul se va rezolva de la sine.sau că tu vei rezolva tot. Dacă se comporta ca un copil şi fuge de fiecare dată asta înseamnă că e un laş şi el e cel care nu luptă şi nu îşi dă interesul pentru relaţia voastră. Nu trebuie să îţi cadă ţie toate oalele sparte în cap. O relaţie funcţionează doar în doi.

| Loredanath a răspuns:

I-a id asta sa vb lory8:*

| 378 a răspuns:

Ia-l de mana si spune-i cat de mult il iubesti si spune-i ca trebuie sa te inteleaga si pe tine cat suferi dupa el (scuze pentru greselile gramaticale)

| 1decembrie a răspuns:

Parerea mea e ca se lasa rugat si iti sugerez sa ii spui chestia asta. am mai intalnit astfel de cazuri si a functionat aceasta idee!