| Dominicc a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi...

in relatia noastra au intervenit cateva lucruri care nu ne asteptam
De curand prietena meaa trebuit sa se duca cu maam ei la servici pentru a castiga mai multi bani, nu-i nimic pana aici. Am inteles-o am lasat; o doar ca din 3 luni cat trebuia sa se duca sa prelungit pana la vara treaba.
Nu e vina ei ca parintii au datorii mari dar, nu stiu am o stare proasta cand vin acasa si stiu ca ea e la munca si vine seara obosita in timpu liber scrie, invata pentru examene. si tot asa.
am devenit si eu mai recalcitrant deoarece mi sa tot luat sa o stiu plecata si nu stiu. stitii cum e, alti baieti, nu stiu ce sa mai zic.
vreau sa o fac sa se simta mai bine sa ii dau putere sa o ajut cumva, sper ca ma intelegeti.
ei ii e frica ca ne despartim si uneori plange pe fiecare seara ca nu stie ce sa faca si zice ca ma iubeste enorm.
vreau si eu niste raspunsuri cu moral sa ne ajute pe am2.

pentru cei care comenteaza aiure lasati-va va rog.

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Tu esti stalpul casei, tu ai acum datoria sa fii tare si sa depui toate eforturile pentru a-i fi alaturi. Daca o tiine tot asa pana la vara s-ar putea sa se imbolnaveasca. Oricum ea este la capatul puterilor, atat fizic cat si psihic. In orice moment poti, ajut-o, cum poti pentru a-i mai lua din povara ce apasa pe umerii ei. Tu poti sa mai rezisti un pic cu sexul, ca nu mai are chef de nimic seara and e obosita, si pana la vara nu mai e atat de mult. Fa-i mici surprize, necostisitoare, scoate-o la plimbare cand se poate, nu mai stiu. Nu uita! Acum cu adevarat, trebuie sa dovedesti ca esti barbat-ar putea ca acesta sa fie cel mai greu examen din viata voastra, dar care uneste doi oameni pe vecie.

| asdgfhresry a răspuns:

In primul rand trebuie sa o asiguri ca nu o vei lasa balta deloc, si ca ii vei fii alaturi.
Scoate-o in oras, sa uitati de toate treburile.
Fa-o sa rada, sa se simta bine orice ar fi. Daca razi, uiti de toate problemele.
Tot ce trebuie sa faci e sa vorbesti cu ea. Nu poti si tu sa o ajuti cu treaba? Oricum, da sau nu, trebuie doar sa ii fi alaturi, si sa nu te desparti de ea, ca mi-e sa nu se sinucida oh go on

| Dominicc explică:

... da. ce chestie.
stam mai la distanta unu de altu.

| Dominicc explică:

Nu. nu o pot ajutasad ea lucreaza la ceva de cosmetica. eu deocamdata nu am de lucru.
si in oras n-am cum sa o scot. suntem mai departe unu de altu.

| VodkaCoca a răspuns:

Eu zic intr'o zi sa iei legatura cu mama ei si sa'i faci o surpriza sh sa mergi in orashul in care se afla ea :X

| licutzaa a răspuns:

Ea are mare nevoie de tine trebuie sa o intelegi iar cind vorbiti demonstreazai ca voi nu va puteti desparti ca sunteti unul pentru altul sau fai cadau o jucarie mica de plus si pe ia ceva sai scrii asa cum o dezmerzi seara ii va fi mult mai usor, poate situatia asta hotaraste daca voi sunteti si vetzii ramine mereu impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iubitiva si vedetiva de viata, de real; izari, de examene.de ce nu le-ati luat pe rand? intai scoala, cariera, dragostea si dupa aia casatoria si familia? a tyrebuit sa le amestecati? nu sunt prea compatibile.au nu stiati ca graba strica treaba? acum pot sa-ti spun ca; cu rabdarea treci marea. ce trebuia sa faceti individual si sa uniti, mai tarziu, faceti impreuna cu dragoste si intelegere.usurati-va situatia, nu o ingreunati unul altuia, inutil, si dezastruos.

| AnAiLuI a răspuns:

Pai daca au nevoie de bani las`o sa lucreze big grin dar nici mult ca doar o viata avem in timpul liber scoat`o undeva sa se relaxeze big grin ce stiu eu contribuie si tu cu cevabig grin

| Zorro a răspuns:

Daca stati mai departe unu de altu, ajut-o moral cum poti tu mai bine, sprijino in tot ceea ce face si atunci cand are ea putin timp liber profita cat mai mult de timpul ei liber pentru a fi cu impreuna cu ea, arata. i ceea ce simti pentru ea probabil asa o sa fie mai linistita ori de cate ori ai ocazia fa. i mici atentii