| al3exal3exx a întrebat:

Am si eu o colega de clasa de care m-am atasat foarte mult... este foarte frumoasa dar are prieten... eu i-am propus sa fie impreuna cu mine in secret (si a acceptat)dar acum nu imi convine sa fie si cu el... tin enorm la ea si nu vreau sa o pierd... ar fi bine sa ii spun sa aleaga intre mine si celalat iubit(tinand cont ca este cu el de 7 luni jumate )?

Răspuns Câştigător
| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Daca o pui sa aleaga, precis il va alege pe el... daca o iubesti o mai astepti sa se desparta de el...

18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai,... dar invers, cum ti-ar place? Si asa exista riscul Bi sau Poli-"relatiei", si tu?! Ia cugeta matale olecuta! Cum ramane cu vorba aia, "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!", AI?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...anonimule, dupa...9 ani ti s-a pus pata? dar inainte, ce era? era cumva prea frageda si ai asteptat sa se coaca, sau?!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca te`ai bagat in hora...acum n`ai decat sa o joci. Tu ai prostit`o sa umblati in secret ...acum nu ai decat sa iti accepti soarta. Nu are rost sa o pui sa aleaga pentru ca risti sa o pierzi. Daca vrei sa se desparta de el, joaca murdar...si fa tot posibilul ca el sa ii dea ei liber si sa nu mea vrea sa o vada never ever.Atunci va fi doar a ta smug

April
| April a răspuns:

Deci "te-ai atasat"(observ ca nu spui ca o iubesti; atasamentul si iubirea nu-s sinonime) de o fata care e "foarte frumosa"(fizic) dar foarte urata(sentimental)Ea, pe fata e cu cel cere o crede prietena si in secret cu tine. Daca ar fi invers crezi ca ar sta altfel lucrurile? Nici tie nu ti=ar placea sa fii in locul celuilalt. Vrei o parere sincera? Ea nu va iubeste pe niciunul, il va alege pe al treilea... S auzim de bine!

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde ce a inteles ea din a fi cu tine in secret, poate o face dintr-un fel de mila pentru tine, pentru a nu te supara, poate o face din dorinta de a avea o rezerva pentru "vremuri nedorite"... Cine stie ce e in capul ei asa ca eu iti propun sa stai un timp in expectativa, sa astepti ca sa se limpezeasca apele. Dupa aceea vei putea lua o decizie. Fete frumoase mai sunt si poate vei gasi una care sa-ti vindece rana produsa de aceasta de care se pare ca te-ai atasat. Oricum nu e bine sa faci pe cineva nefericit pentru fericirea ta.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna ceea ce zici tu e normal, toate duc pina aici, cind stii ca cea pe care o iubesti are pe altul iti vine sa fugi.Parerea mea este ca ori stai de vb cu ea si ai spui ceea ce gandesti, ori astepti sa vezi ce decide ea, important ca tu sa ai faci pe plac, ea sa faca comparatie intre tine si celalalt baiat cu care este; atunci ea se va decide.Succes si incearca sa ai rabdare toate la timpul lor.

| oana16 a răspuns:

Spune-i ca si tu ai o alta prietena...si o sa vezi reactia ei... daca ea spune ca nu o deranjeaza sincer...nu prea tine la tine... dar daca o deranjeaza spune-i k renunti la "cealalta" daca renunta si ea.
mult succes:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pupimik, daca el ii da liber ei si ea va suferi si nu mai vrea sa fie cu alex, ci sa ramana cu celalalt? eu cred ca nici alex nici ea nu a jucat corect. de ce acum sa joace si murdar? singurul corect care isi vede de prietenia lui cu ea este celalalt baiat. eu cred ca ar trebui fata sa decida cu cine ramane dar nu presata de alex ci de sentimentele ei. sa se hotarasca si sa ramana numai cu unul. asa este corect. sau nu-l iubeste pe niciunul si ii joaca ea pe degete. cui i-ar placea sa fie in postura unuia din cei trei? deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o cunosc pe aceasta fata de 9 ani de zile... dar acum mi s-a pus pata pe ea. nu stiu de ce asa de tarziu... dar am incercat orice metoda sa scap de celalt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GASESTE-TI SI TU ALTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai atuncea spune-i asa uite mie imi place foarte mult de tine te iubesc si vreau sa fi cu mine mereu alege intre mine sau el cum lo chema daca il alege pe ala dauo in colo ca planeta asta e p; lina de fete asa ca... nu-ti frange atata inima pentru un nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate...esti intr-o situatie destul de grea...stai cu ea nu o lasa fa in asa fel incat sa te placa tot mai mult. Cu fetele trebuie sa ai rabdare, nu rezolvi ceva intr-o zi, ai si tu mai multa rabdare ca daca te iubeste tot o sa se certe ei doi si o sa vina la tine, daca nu, mai sunt fete pe lumea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai pune-o la incercare .asa am reusit si eu cu o fata.iti spun sincer. dai un tel cu nr ascuns si intreab-o daca are prieten si care e. apoi uh o intrebi daca nu ar vrea sa iasa cu uh la un suc...si atunci cand stabileshte data si ora sa mergi uh in locul celui cu nr ascuns si incepeti sa mai vb.si na poate meretongue...big grin asa am reusit eu si mam apropiat si mai mult de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt si altele mult mai frumoase asa ca las-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui sa aleaga dintre el sau tine dar spune-i sa aleaga cu precizie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu juca murdar, daca va afla te va ura! Incearca sa vezi daca tine la tine! Spune-i ca tie nu-ti place ca ea este cu altcineva si spune-i ca daca nu-l paraseste pe el te va pierde pe tine, apoi intorcei spatele, daca iti raspunde si spune ca tine la tine si nu vrea sa te piarda sau ceva asemanator sarut-o, daca te lasa sa pleci inseamna ca nu tine deloc la tine si nu te merita!

| al3exal3exx explică:

Am incercat sa joc murdar. dar nu se poate. el nu vrea sa desparta de ea. nu stie ca eu sunt cu ea... dar stie ca cineva ii vrea despartiti cu orice pret. dar nu renunta

| al3exal3exx explică:

Nu era frageda nu e vorba de asta dar pana atunci nu am fost asa de apropiati.
nu ma gadeam ca ea ar accepta sa fie cu mine. ae poate sa aiba orice baiat vrea si nu ma gadeam ca s-ar uita la mine.