| Otobic_Gabriel_1994 a întrebat:

Am si eu o problema in relatie sunt cu o fata de 9 luni si o iubesc foarte mult si ea ma iubeste si nu vreau sa o pierd, dar in ultima vreme mi-a spus ca sunt prea orgolios si se plange de mine ca nu mai sunt ce am fost dar asta am fost din totdeauna sfatuiti-ma va rog cum sa fac...

Răspuns Câştigător
| Bad2Fast a răspuns:

Deci in primul rand sa treci peste orgoliu de mascul alfa laughing apoi sa fi cum ai fost la inceput adica gen sa ii acorzi mai multa atentie in tot ce apartine sa fi mai iubaret mai multe apoi incerca cu niste suprize o floare o vacanta daca se poate apoi inca ceva incerca si arata-i cat de mult o iubesti fie prin fapte mici sau mari si sa fie comunicatie in relatie sa vb mai deschis cu tine si tu sa inveti sa asculti si apoi incerca sa ii anticipezi vb sa fi tu original dar ai nevoie sa zicem de a2 parte pentru ca esti in impas si apropo nu uita un proverb fereste-ma doamne de prietenii ca de dusmanii ma feresc singur... Parearea mea toate cele bune bafta!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa renunti la orgolii, daca iubesti cu adevarat!

| neutrino a răspuns:

La inceput atribui partenerului calitati pe care le doresti tu sa la aiba, apoi realizezi ca te-ai pacalit. Se mai adauga si defecte pe care el a reusit sa si le ascunda pentru un timp si te trezesti la un moment dat ca in fata ta e cu totul alta persoana decat cea de care te-ai indragostit.

| Vix999 a răspuns:

Probabil ca odata cu trecerea timpului dragostea ia un loc secundar si a inceput sa isi dea seama ca nu esti chiar cum a crezut ea la inceput.
Nu ai ce sa faci decat sa incerci sa corectezi ce crezi tu (sau ce acuza ea) ca ar fi stricat in comportamentul tau.
Pe de alta parte, asta nu se face asa usor iar eu sunt de parere ca trebuie sa fii acceptat asa cum esti. Acum depinde si de tine si cat de la extrema esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei i-a placut de tine ala care incerca sa o cucereasca, sa-i faca pe plac etc. eu cred ca te-ai schimbat pentru ca toti barbatii (baietii) se schimba. acorda-i mai multa atentie si sa nu crezi niciodata ca daca ai pus mana pe ea este obligata cu ceva sa su ramana cu tine daca nu-i mai place. bafta!

| Crisstttina a răspuns:

So fi saturat de tine.

| MihaiEddy93 a răspuns:

Simplu. Renunta la orgoliul tau. Renunta la orice daca ea inseamna asa mult pentru tine.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Nu mai fi orgolios mare branza.incearca macar in fata ei.