| Heys a întrebat:

Ce sa fac, am avut o relatie la distanta 4 luni cu o fata, ne-am vazut de 3 ori, adica am petrecut 3 zile impreuna,cele mai fumoase zile., ne-am despartit, ea a spus ca nu mai poate rezista asa chiar daca ma iubeste foarte mult si ca plange si se enerveaza cand vede alte cumpluri ca sunt fericite.A spus ca nu vede nici un viitor in relatia asta(putem fi teoreteic impreuna zilnic doar peste 4 ani).
Eu nu stiu ce sa fac au trecut 2 luni, ea nu prea mai vorbeste cu mine deloc, iar eu nu mai pot o iubesc enorm de mult stiu ca si ea ma iubeste.dar totusi nu vreau sa o pierd.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ea deja s-a maturizat, tu insa nu. De iubit o poti iubi in continuare.

| justsummer a răspuns:

Ai putea incerca spune-i ca inca iti doresti sa o saruti sau si mai bine ii spui asta si dupa ii spui ca o astepti in x loc de la ea din oras. Ar fi foarte dragut asa i-ai putea arata ca esti dispus sa treci peste distanta si nu cred ca ati avut parte de o despartire privindu-va in ochi. In cel mai rau caz va despartiti in mod oficial in cel mai bun caz va impacati. Daca o iubesti eu zic sa incerci.

| girlpoisson555 a răspuns:

Deci doar de relații la distanță dau pe-aici azi. E atât de frumos să ști că undeva este un suflet care se gândește și te iubește necondiționat.
Dacă e iubire adevărată ea poate trece peste asta, adică peste treaba cu văzutul, trebuie să fi capabil să menţii o relaţie la distanţă, ai maturitatea mentală necesară să treci peste toate obstacolele pe care le întâlneşti la tot pasul și aici mă refer la amândoi. E ciudat dar în acelaşi timp plăcut, să ai puterea să rezişti tentaţiei de a claca, de a renunţa la tot ce s-a clădit pe aceşti kilometri, să câştigi încrederea celuilalt şi să nu te laşi ademenit de ceea ce întâlneşti în apropiere. Dar cel mai important este să vrei să rezişti şi să te dedici decât unei singure persoane, indiferent cât de departe e, indiferent câte persoane încearcă să îţi fure inima între timp, indiferent cât de mult mai durează până te întâlneşti cu ea.

Deci eu cred că problema e la ea, dacă chiar vrea ca asta să țină, ar trebui să lupte puțin. Nu e greu, e vorba doar de niște cifre, care înseamnă distanța, este nevoie de SINCERITATE MAXIMĂ și ÎNCREDERE! Eu zic să porți o discuție deschisă cu ea, să vezi ce simte și ea. Și să-i spui oarecum dacă chiar te iubește să încerce să lupte pentru relația voastră. happy

| eu1234512345 a răspuns:

Acum probabil ea incearca sa nege ca sa nu o mai doara. Parerea mea e sa ramaneti doar prieteni o vreme, poate deveniti cei mai buni prieteni si sa aveti un fel de relatie, dar sa nu fie nimic oficial... Daca nu... mai asteapta cateva luni si poate isi da seama ca greseste daca vrea sa te indeparteze. Oricum mai sunt multe fete. Poate gasesti una mai aproape, o vecina, ceva laughing Bafta! happy

| Heys explică (pentru eu1234512345):

Da..nu e vorba de asta eu chiar o iubesc pe ea mult de tot nu vreau alta fata.

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 a răspuns:

Iti dau un sfat relatiile la distanta nu tin cel mai bine e sa fii aproape de ea sa vezi ce face ( adica sti daca e la distanta poate sa zica : "Sunt bine iubi si eu te iubesc etc. " si dupa sa se duca sa il ia de gat pe adevaratu prieten/iubit

| AnnaFills a răspuns:

Explica-i ei asta, fa-o sa simta de la distanta ca o iubesti, de 2 luni sint intr-o relatie la distanta si el ma face sa ma simt minunat cu toate ca sintem despartiti de mii de km..Ne vedem pe net, iar eu rezist foarte bine, adica nu il parasesc doar ca e departe, asa l-as rani si nu vreau pentru ca-l iubesc

| Heys explică (pentru AnnaFills):

Anna sa stii ca asa era si ea in primele 2 luni, oameni se pot schimba foarte repede.