| anonim_4396 a întrebat:

Am un unchi care inseamna foarte mult pentru mine, m-a ajutat mereu pentru mine e mai important ca tata, dar de cand matusa a nascut ( si este o nesimtita totala -.-) ma cheama sa mai stau cu el si mie nu imi place sa ma joc cu fiusu are 5 ani 0. o (Lui ii plac masinile si toate prostiile astea, iar eu sunt cu telefoane si alte chiesti ). Si mereu inventez chiesti ca sa nu merg sa ma joc cu el.Deci sa sa fac pentru ca nu vreau sa se supere dar nu vreau nici sa ma joc cu fiusu? ajutati-ma dau funda! C:

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unchiul tau te-a ajutat. Acum are nevoie de ajutorul tau, sa fii un prieten mai mare pentru fiul tau. Tu n-ai chef sa-l ajuti, fiindca consideri ca unchiul tau nu merita. Asta spune multe despre egoismul si educatia ta.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Problema nu este egoismul, nu sunt egoist ii ajut pe toti si ma port frumos cu toti oamenii chiar daca ei nu se poarta frumos cu mine. Mai am verisori care chiar ii iubesc si ma mai joc cu el dar e de vina si nasul meu pentru ca imi spune sa stau numai langa el, sa fim seriosi eu stiu ca tine la el ca este copilul lui ( si il respect pentru asta) dar sa nu te indepartezi nici macar un metru de el. Celalalt verisor al meu a fost crescut altfel pur si simplu te indragostesti de el. Intr-o anumita masura e devina si nasa mea se gandeste numai la ea si a facut copilul numai ca sa nu divorteze si ca sa ramana cu apartamentul -.- adica intre ei nu a fost dragoste iar copilul a fost educat de ea nu ne respecta de loc mai ales pe bunica care inseamna foarte mult pentru mine iar uneori are niste apucaturi de iti face cruce o.0 si multumesc.-.

7 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Cei vinovat copilu ala mic, care vrea sa se joace cu tine, iar tie nu-ti pasa.
Mai bine gaseste motive sa nu mergi la ei acasa, decit sa faci ceva copilului, pina la urma el nu are nici o vina, e un copil ca si tine. Nu fii rau cu el.

| MEIALI a răspuns:

Enerveazal pe verisorul asta al tau pana nu te mai suporta si dupa aia nu o sa mai vrea nici el sa se joace cu tine...

| deadwillow a răspuns:

Stii,poate ca verisoru asta e mic si enervant si nu-l suporti, dar incearca sa te pui in situatia lui. Si tie iti placea sa umbli dupa copiii mai mari cand erai de varsta lui... Si tu te jucai cu "masini si prostii d'astea" ca doar nu te-ai nascut mare. Si tu ai avut 5 ani, si pe tine te-au respins aia mari fiindca erai mic si fraier.
Poti sa eviti in continuare sa petreci prea mult timp cu el, dar incearca sa gasesti scuze paluzibile care sa nu deranjeze si sa nu fie batatoare la ochi

| Ingerasulinocent a răspuns:

Tebuie sa ii spui ca ai mult de invatat si ca esti foarte ocupata in ultima vreme sau alegi calea ''usoara''...ii spui adevarul.

| Neacşu_George-Andrey_1937 a răspuns:

Enerveazal pe verisorul asta al tau pana nu te mai suporta...

| Neacşu_George-Andrey_1937 a răspuns:

Enerveazal pe verisorul asta al tau pana nu te mai suporta si dupa aia nu o sa mai vrea nici el sa se joace cu tine...