| blondinnnnnnnnaaaaaa a întrebat:

nu mai suport! Am o problema cu tatal meu, este asa de dur si rau ca ajung sa sufar si sa ma inchid in mine din cauza lui.
Am 16 ani si abia ma lasa sa ies afara cu iubitul meu,daca vreau sa ies ma ia la intrebari: cu cine. unde, cat stai?crying Nu mai rezist.
De ex intr.o zi am vrut sa ies afara si m-am imbracat si a venit El:unde meri? Eu :afara, El: nu te duci nicaieri ..treci in camera ta...
Eu sunt mai sensibila de felul meu, si m.am pus in pat am inceput sa plang si a venit la mine,ca cica el glumeste cu mine si eu incep sa plang,ca is proastaoh go on Ce mai glume are si eloh go on
Cand ma cheama cineva in oras inventez ceva : ca sunt bolnava, racita, ca trebuie sa merg undeva numai sa nu ies..pt ca stiu ce scandal am cu tatasigh daca merg...
Cand ii vad pe altii de varsta mea cum se distreaza.merg in cluburi ies pe afara, si weekendul il traiesc la maxim. Weekendul meu arata cam asa: curatenie, teme si stat in casaoh go on MAM SATURAT! parca as avea 2 ani.oh go on
Rar mai ies si eu o ora, doua in weekend si cand vin acasa: unde umblii tuuuoh go on si ma ia tata la cearta
Mama nu e asa.cu ea ma inteleg f bine.ea imi acorda libertate si ma intelege.degeaba vorbeste cu tatal meu ca el e comunist nai ce..Si nu imi ziceti impuneti punctul de vedere in fata lui si de astea ca nu poti purta o discutie cu el pentru ca mereu incepe sa urle.oh go on
De ex si acum vreau sa ies afara da stau si pun intrebarea asta pe TPU, de frica ca nu pot iesi.a inchid in camera mea si plang ca mereu la liceu ii aud pe toti cum o fost in club si de astea.
Tatal meu se crede asa destept mereu daca ii zic ca ma duc sa dorm la o prietena, el zice ca nu merg nicaieri ca eu vreau sa ma duc sa dorm la iubitul meuoh go on porcarii
va rog ajutati.masad

3 răspunsuri:
| Yosifica a răspuns:

Buna scumpo! te inteleg perfect in aceeasi situatie sunt si eu! Deci te-ai gandit ca poate pe fratele tau il lasa pentru ca e baiat si tatal tau tine foarte mult la tine si ii este sa nu patesti ceva, dupa mine daca te-ai apuca sa discuti cu el sigur nu rezolvi nimic, dar roag-o pe pritena ta sa vina la tine sal intrebe daca te lasa sa dormi la el, daca nu cheama-l pe prietenul tau si prezintail sa vada ce persoana e si sa vada ca nusi bate joc de tine, incearca cat mai mult sa comunici cu el si numai pune la suflet, te consumi degeaba fiindca toate au o rezolvare, dar incearca sa nu decazi nici la scoala fiindca asta va agrava situatia, apeleaza cat mai mult la prieteni si fi atenta in cine te increzi fiindca daca se va afla in liceu asa ceva probabil vei fi mai mult ca sigur privita cu alti ochi de ceilalti copii si mie mi s-a intamplat si acelasi sfat l-am primit si eu, pot spune ca in mare parte a functionat chiar daca mai exista uneori niste conflicte, numai ca eu n-am frate si sunt singura la parinti.

| Anonymous615KS a răspuns (pentru Yosifica):

Te-as ruga sa imi lasi id'ul tau si sa stam de vorba, crede-ma o sa merite efortul. Daca nu doresti nicio problema, daca vrei imi poti trimite un PM.

| blondinnnnnnnnaaaaaa explică:

A si am uitat sa mentionez ca am un frate de 10 ani pe care il lasa sa faca ce vrea, merge afara cu prietenii cand vrea sta cat vrea si nu ii spune nimic.
Mi se pare nedrept fata de mine, inteleg ca eu sunt fata da nu trebuie sa ma tina ca la inchisoare!