| oricine a întrebat:

Am visat ca eram insarcinata si ca avea o burtik mare! Eram la spital si asteptam sa nasc! e de bine sau de rau?

13 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

E OK. Nu înseamnă nimic rău. laughing Oricine are vise ciudățele. Eu una am visat că mă plimbam într-un dovleac și cineva m-a călcat și-am murit. Evident, încă trăiesc. laughing

| Nicoleta a răspuns:

Nu mai crede in vise.Crede doar realitatea.
Nu e nici de bine, nici de rau. Dupa mine nu inseamna nimic.

| Nicoleta a răspuns:

Eu am visat ca nasteamlaughing si parca simteam laughing
cand m-am trezit eram speriata. dar mi-am revenit:-J

| shtephie a răspuns:

Si eu am visat asa ceva laughing Nu cred ca are semnificatie happy

| Altair22 a răspuns:

Se zice ca daca visezi ca esti insarcinata ( da, tipic, numai la voi fetele tongue bine ca imi mai zice maik-mea unele treburi laughing ) inseamna ca tu de fapt dai nastere nu la un copil ( ma refer in viata reala) ci la o noua idee, o noua atitudine va lua nastere, un nou inceput SAU dc nu, un eveniment important se anunta sa vina.

In mod alternativ, visul poate face referinta la spiritul copilaros al fiacaruia din noi. E un apel de trezire la realitate.

Dar mai poate face aluzie la ceva - vrei sa ramai insarcinata cu adevarat? - hope not :-s

| Narfundo a răspuns:

Intra pe www.oniromantie.ro acolo iti comenteaza unii toate visele.

| Liana [] a răspuns:

Depinde.Se zice daca te visezi cu burtica, mai ales daca nasteai o fata, miroase a necaz happy

| MillyMarinelaFlorin a răspuns:

E de rau dar te rog sa mi dai si mie o fundita

| Fetita a răspuns:

Si eu am visat la un moment dat chestia asta si eram foarte speriata cand m-am trezitlaughing...visele sunt vise, nu are rost sa te iei dupa ele

| Bubu a răspuns:

Nu e nici d bine, dar nici d rauoh go on. Daca visez, nu se intampla nimicwinking

| c8ilu a răspuns:

Nu cred ca e de rau. si eu am avut acelasi vis, dar cand am vazut copilul imi venea sa ma urc pe pereti de uimire! era micaaaa, blonda, cu niste ochi albastrii-patrunzatori... ingeras! nu te ingrijora. >big grin

| Pufulete_9655 a răspuns:

Stai linistita:d exact asta am visat zilele trecutebatting eyelashes
nu`i de rau:*:*:*:*:*:*:*:*:*