| Florea_Andreea_2000 a întrebat:

As vrea sa plec și eu cu iubitul meu undeva dar dacă ii cer asta mamei mele sunt sigura ca va zice nu. Totuși am crescut nu mai sunt mică vreau și eu sa fiu fericita, nu sa stau mereu închisa în casa. Cum as putea sa o fac sa aibă încredere în mine și să-mi dea voie?

7 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ascult-o pe mama ta iti vrea binele
Ai timp destul sa iti traesti viata
Sa nu ai incredere in uni baieti ti-o trag si te lasa, apoi mai povestesc si altora

| Florea_Andreea_2000 explică (pentru SilentRain):

Da doar ca ma enervează faptul ca nu am voie sa fac nimic din ce fac alte fete discoteca nu sa ies cu prietenii nu sa stau pana târziu afara nu nimic nu-mi da voie sa fac și totuși mai sunt 6 luni și fac 18 ani vreau și eu putina libertate nu mai sunt copil mic trebuie sa învăț sa ma descurc și singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca aveai 15 ani acum cateva luni in urma... acum ai aproape 18 asa de-odata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa te rogi de ea, incearcã sa ii dovedesti ca prietenul tau e diferit fatã de alti baieti, si la un moment dat zi din "greseala" ca vreti sa mergeti undeva, nu trebuie sa fie neaparat locul unde mergeti, unul unde sã nu aibe cum sa faceti prostii si te-ai scos...
Poti vorbi si cu Tatãl tau

| Florea_Andreea_2000 explică (pentru anonim_4396):

Părinții mei au divorțat iar tata nu mai vorbește cu noi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florea_Andreea_2000):

Pacat, pãi intâlnestete cu el aproape de tine sau la tine. Asa are mai multa incredere mama ta, nici asa nu o sa te lase? Doar nu te tine inchisa cu forta.

Răspuns utilizator avertizat