| StarChild17 a întrebat:

As vrea si eu un sfat. La inceputul scolii m-am imprietenit cu un baiat. dupa vreo 2-3 saptamani am fost cei mai buni prieteni. nu era zi in care sa nu ne vedem. la un moment dat ne-am sarutat. asta faceam tot timpu chiar daca nu eram impreuna. in noiembrie m-am combinat cu el. am fost cam o luna impreuna si ne-am despartit pentru ca nu ne mai cautam. la revelion am mers la un coleg de al meu acasa si a fost si el. ne-am sarutat odata iar dupa ora 12 el s-a f***t cu una. am ramas masca jur. ca sa ii fac in ciuda m-am sarutat cu 2 baieti. dupa revelion iar am devenit cei mai buni prieteni. eram foarte fericita. dupa 2 zile a aflat ca m-am sarutat cu cei 2 baieti s-a suparat rau. iar ne-am certat eram simplii prieteni. am continuat asa. iar la un moment dat am mers impreuna pe mal si cand am plecat ne-am sarutat. de atunci a spus ca iar suntem prieteni buni iar acum nu ne mai spunem nici "ceau" si niciunu nu a gresit. nu pot sa il uit. de cautat nu-l caut. as vrea sa-l fac si putin gelos si sa vada ca nu mai imi pasa de el. chiar daca imi pasa. dau fundita >:d

Răspuns Câştigător
| Tequilla_3721 a răspuns:

Draga mea Daiana, nu fi asa!
Aici e vorba de orgoloiu.
Probabil sunteti zodii diferite sau poate la fel care au un orgoliu puternic.
Nu va faceti sa suferiti nici tu pe el nici el pe tine!
Ca sa il faci sa sufere cel mai bun mod, este sa il lasi in pace sa nu il mai cauti[sa nu-i mai dai importanta] pana nu te va mai cauta el.
Atunci i se va face dor de tine si, te va cauta disperat!
Exact cu o pb de asta s-a confruntat si colega mea de la scoala, numai ca la ea a fost invers.
Fa asa cum iti spun, ca l-am ajutat si pe prietenul colegei mele si a mers!
Esti poate prea orgolioasa, dar facandu-l gelos o sa il doara si pe tine la fel[chiar daca pe moment esti fericita]. Vei complica situatia si vei da acces unui conflict sau vei da startul unui inceput de sfarsit de prietenie.[asta a sunat cam dur, dar asa va fi]
Te pup, ai grija de tine, sper ca te-am ajutat.[ti-am zis, repet, am mai avut un caz din acesta].
Multi pupici, si in concluzie, mai lasa de la tine [cand va veti "impaca"] si lasa-l pe el sa faca primul pas [baietii la fete ca doar noi suntem niste doamne (lady)] laughing.
Ai grija de tine! Bafta multa in dragoste :->.
Fundita!? te rog kiss

5 răspunsuri:
| raluca18 a răspuns:

Din cate scrii tu nu prea merita osteneala ...eu cerd ca trebuie sa gandesti putin cu inima si putin cu minteawinking

| Viper_1588 a răspuns:

Ai grija sa nu intreci masura, ca s-ar putea sa iasa rau straight face...Il poti face gelos doar daca te tii de mana cu un baiat, dar nu te saruti cu respectivul, sa nu creada ca il ranesti. Funda?

| pinkpupix a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti cu el, sa-i spui ce parere ai despre tot ce a facut si sa-ti zica si el ce nu i-a convenit la tine. In felul aceste trebuie sa gasiti o cale de mijloc, numai discutand va puteti intelege! Partea cu gelozia e mai complicata, trebuie sa te gandesti bine ce faci ca sa nu para evident ce vrei de fapt.

| Rexassj a răspuns:

Nu trebuie sa-l faci gelos.
Incearca sa va impacati.

| Alberto123 a răspuns:

Nu'i bine sa il faci gelos.si pentru gestul care l-a facut el nu e frumos de loc.eu zis sa ramaneti doar prieteni.nu iubiti... o sa va certati mereu