| SoloPC a întrebat:

Astazi cand am venit de la scoala mama si tata s-a certat si a iesit cam urat. crying
Acum 5 minute mama a venit la mine si a zis sa am grija de fratimiu si de alte chesti. dupa aceea s-a dus in camera plangand si sta acolo de ceva vreme. a mai zis "Eu si tactu am terminat" credeti ca chiar vrea sa plece? si daca o sa plece eu ce fac? am un tata care toata ziua sta la munca si un frate care dabea imi spune ce faci?
Nu mai poooot! credeti ca a zis chestiile alea de vervi sau chiar va pleca?

17 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Inseamna ca vor divorta si vafi un poces iar de obicei veti merge cu mama daca isi permite acest lucru. O sa fiti intebati la tribunal cu cine doriti sa stati dar de cele mai multe ori mama are castig e cauza

| mona a răspuns:

O fi spus asa la suparare, nu cred ca va lasa si pleaca

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Stai liniștit, doi oameni care s-au iubit mult nu se despart cu atâta ușurință. A fost o răbufnire de moment, dar mâine lucrurile vor lua o altă întorsătură. Se vor împăca, nu-ți face griji! Acum a zis așa, dar mai târziu vor analiza altfel situația.
Încearcă să-i împaci, găsește o cale. Fii băiat isteț!

| zurick a răspuns:

Va iubesc prea mult ca sa va paraseasca.Totusi cred ca i-ati suparat cam tare de au spus asta

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Îmi pare rău că treci prin aşa momente, sper că informaţiile de mai jos îţi vor fi de folos:
http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102008124

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, cind parintii se despart, copiii ramin cu mama. Nu dispera. Eu sper ca ei sa se impace. Desi, gindind la rece, decit sa fie mereu certuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cu siguranţă părinţii tăi se vor despărţi.
Îmi pare rău de situaţia în care te afli!
Poate se va rezolva situaţia până la urmă, nu te descuraja.
Te pup!

| OnlyTheScript a răspuns:

Imi pare rau pentru tine. Parerea mea este ca ai putea sa incerci sa ii apropii unul de altul sau pur si simplu nu te baga. Mie mama imi zicea mereu ca daca ea se cearta cu tata eu sa nu ma bag deoarece e treaba lor. Si in plus, e imposibil sa se desparta de la o cearta. Cred ca mama ta e putin mai emotiva insa cu timpul ii va trece. Inainte sa divorteze se va gandi la tine si la fratiorul tau.

Sper ca te-am ajutathappy papa

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta, si a zis ca va pleca sad sad dar nu poate, mai multe probleme etc oh go on
Dar daca va pleca o sa va ia si pe voi, copiii, sau se v'a desparti de tatal tau si v'a face un proces,, cine v'a lua copiii''winking
O intrebare : De ce se cearta parintii tau? thinking pentru ce scop? thinking

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Ma simt mai bine sa stiu ca mai exista familii ca familia mea sad happy

| KingMidas a răspuns:

Asta e o prostie! Nu nu o sa se desparta nici de cum! Si asta nu e ceva grav. ceva grav ar fi cum ca parintii(amandoi) sunt betivi si cearta din 2 in 2 zile si cu batai. si din astea. asta nu e o problema

| Clouds a răspuns:

Hey...buna..si parintii mei sunt despartiti si eu mai am o sora cu care nu ma prea inteleg...si mama a plecat acum cativa ani..si am invatat sa ma descurc singura. sper ca ai tai sa nu se desparta, si sa treci prin ce am trecut eu. :* sad

| diditza23 a răspuns:

Poate cat timp sta la ea in camera se gandeste mai bine la ce este de facut si poate nu pleaca (poate a zis totul la nervi) sad de multe ori si mami dupa ce se certa cu tati zicea ca divorteaza, dar apoi se gandea la mine si la fratimiu si ii trecea. Numai bine!

| βuβuƦuzαα a răspuns:

Imi pare rau pentru tine>.<. Adica ca parintii sa se certe imi dau seama ca te simti foarte rau. Daca mama ta a reactionat asa inseamna ca poate se vor despartii.
Acum depinde cum sa inteleg ei. Darwinking nu-ti face griji oricum nu vei ramane sa te descurci singur/singura happy
Stai linistit/a toatul se va rezolva; D
Bafta!

| mady03 a răspuns:

Si parintii mei s-au despartit! Am fost si eu in situatia ta, mama impreuna cu noi(eu si fratele meu), ne-am hotarat sa plecam departe de tatal nostru! Nu-ti fa griji, mama ta nu te va lasa la greu NICIODATA! Sa ai credinta!

| Ambrienda a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sad in aceste momente incearca sa fii alaturi de fratele si mama ta mereu.Totusi ai putea sa incerci sa gasesti o cale de impacare pentru ei