| anonim_4396 a întrebat:

Vineri a venit bunica mea si a plecat luni dimineata!
Cat a fost bunica mea acasa nu m-a certat de loc mama! Si tata luni s-a dus la munca si am ramas doar eu si mama acasa.Luni cand m-am intors de la scoala am mangaiat pisica si a mangaiat-o si mama.Cand am intrat in casa mama mi-a zis ca a mirosit mana si ca mirosea urat ca cica mirosea pisica. La mine nu mirosea mana. Dupa mi-a zis ca de ce nu ai spalat mainile si plus ca ma injura in toate felurile.Azi, marti am venit de la scoala si iar a inceput sa ma certe si sa ma injure.

Mama:tu si cu tactu ma bagati in pamant! Sunteti doi idioti...

Si tot ma injura.
Si cand e tata acasa nu ma cearta in halul asta.
Puteti sa imi spuneti pareri?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu poti sa iti schimbi parintii. Mama ta e frustrata si a invatat sa isi verse nervii pe tine si sa jigneasca din orice.
Ori taci si inghiti si astepti pana termini liceul sa te muti de acasa ori te porti ca un mielusel si o ignori total ca sa nu aiba de ce sa se ia de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Sunt abia clasa a 6-a

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!