| Biclea_Andrada_1999 a întrebat:

Astazi m-am certat cu prietena mea! Nu stiu ce sa fac ca sa ma impac cu ea! Ce trebuie sa fac ca sa vorbeasca cu mine?

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă a fost vina ta, trebuie să mergi să-ţi ceri scuzele de rigoare. Dacă a fost a ei mergi să ai o discuţie cu ea. dacă-ţi este prietenă cu adevărat ar trebui să revină asupra deciziei.Baftă!

| DenisaMetal a răspuns:

Dovedeste un fapt ca ti la prietenia voastra.

| NoSmile a răspuns:

Buna.Prietena in sensul de amica sau iubita?
Hmm!
Daca a fost vina ta cere-ti scuze! du-i o floare,dovedeste-i ca iti pare rau. Invit-o in oras,la un suc,la un film. Fii dragut cu ea,dovedeste-i ca iti pasa de ea!
Deocamdata nu vorbeste cu tine pentru ca este ranita si-i cam place sa te tii dupa ea, sa-i ceri scuze. Se simte si ea bine!
Bun, incearca, incearca. Apoi fii putin mai rece si o sa se intoarca singura! Va vedea ca nu mai tine sa te refuze, pentru ca risca sa te piarda si se va hotara sa te ierte. Asta doar daca te iubeste!
Bafta! happy

| Biclea_Andrada_1999 explică (pentru NoSmile):

Am fost prietene foarte bune in sensul de amice!

| AtateaConditii a răspuns:

Daca tu esti de vina cere-ti scuze, daca ea e de vina spune-i ca nu vrei sa fii certat cu ea doar pentru ca nu intelege anumite lucruri.

| Biclea_Andrada_1999 explică (pentru AtateaConditii):

Eu sunt de vina. Mi-am cerut scuze dar ea tot ma iggnora. Nu mai stiu ce sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umm cere-ti scuze cand gresesti si ca nu se va mai repeta. Sunt oameni care le trece mai greu, cu timpul o sa ii treaca

| Camelisa a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici, spune-i ca iti pare rau ca s-a ajuns unde s-a ajuns. Daca intr-adevar esti sincera si faci pasul acesta si ea ar trebui sa traca peste mandrie si sa "te ierte".
Numai bine.

| Biclea_Andrada_1999 explică (pentru Camelisa):

Multumesc de raspuns am sa incerc!