| Andrada_Chirvase_1990 a întrebat:

Heii :/
M-am certat cu cea mai buma prietena a mea deoarece eu sunt geloasa ca sta cu alta colega mai mult decat cu mine. Pe mine.nu ma deranjeaza ca sta mai mult cu ea ci ca am senzatia ca ma barfeste. Cand ii spune ceva la ureche eu ma supar pentru ca eu cred ca este despre mine.Dar daca m-am certat cu ea le-a convins pe fetele din clasa sa nu mai vorbeasca cu mine, vreau sa ma impac cu ea, si nu stiu cum! sad
Imi da si mie cineva niste sfaturi? sad

1 răspuns:
| DeathOfDreams a răspuns:

"Pe mine nu mă deranjează că stă mai mult cu ea"
Am dedus, în ciuda spuselor tale, că ești puțin geloasă fiindcă stă cu colega mai mult decât cu tine.
N-ar trebui.
Gelozia în prietenii e doar o copilărie.
Până la urmă, e prietena ta cea mai bună, iar dacă a ajuns în stadiul ăsta, înseamnă că în orice circumstanțe, o să fi tu pe primul loc.
Faptul că îi spune la ureche nu reflectă neapărat faptul că te bârfește, poate ești tu prea paranoică. Dar dacă totuși e prietena ta cea mai bună, de ce nu-i spui asta?
Trecând peste, spune-i că-ți pare rău și vorbiți despre chestiile ce te deranjează, te vei simți mult mai bine.
Și, poți oricând să-ți petreci și tu timpul cu altcineva.