| Denysa-Myhaela a întrebat:

Asupra faptului ca a furat bani nu recunoaste deloc poate sa se jure cred si pe D-zeu ca nu ia furat el lucreaza dar cheltuie bani pe aparate, nici parinti nu il mai inteleg fiindca iau mai furat si acum nu mai poate sa treaca cu vederea si mai si minte pe deasupra un prieten e deja pe cale sa il piarda am citit pe net ca jocurile de noroc e mai rau decat drogurile usoare niste sfatam nevoie de cateva sfaturi un prieten de al meu a devenit dependent de jocurile de noroc a furat sume mari de la bunici, parinti si un prieten de al nostru comun, parinti sunt disperati fiindca le-au luat bani de pe card si trebuie sa bage inapoi bani pe card(o suma destul de maricica) parintii iau spus ca daca nu le inapoiaza bani nu il mai primeste, prins uri si pareri va rog

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Jocurile de noroc din pacate sunt ca drogurile, daca cazi in patima lor nu mai ai leac. Daca la droguri cand devi constient de tragedie poti incerca o dozintoxicare la jocuri nu mai ai scapare.

| frumusik007007 a răspuns:

Jocurile de noroc sunt ca drogurile chiar mai rau trebuie sa il ajutati sa se lase de ele nu sa il respingeti deoarece daca il respingeti o sa se refugieze mai rau in ele(jocuri)