| ShiroNeko a întrebat:

Ati fost vreodata priviti diferit, adica asa cum nu sunteti?
ma refer daca lumea a avut/are o parere (proasta) despre voi chiar daca nu erati/sunteti cum crede(a) lumea?
vreau pareri(+funda).
p.s: nu stiu daca m-am exprimat corect dar cred ca ati inteles ideea.

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, de multe ori. Pentru faptul ca nu vorbesc aproape cu nimeni si nu manifest niciun interes in a lega prietenii, mi s-au pus tot felul de etichete de-a lungul timpului, iar pentru faptul ca uneori ma imbrac ceva mai diferit decat marea majoritate, alte etichete: ciudata, timida (ceea ce nu sunt, insa nu ma intereseaza relatiile cu ceilalti, prefer sa fiu singura), satanista (conform parerii majoritatii cum ca daca te imbraci mai mult in culori inchise si daca asculti un anumit gen de muzica esti satanist, ceea ce e total fals- muzica nu ar trebui sa influenteze religia si vice-versa) si multe altele. In orice caz, m-am obisnuit sa aud comentarii de felul asta si acum abia daca mai realizez cand cineva imi spune ceva deg enul asta, fiindca am invatat sa le ignor, cu timpul.

| janynefeaver a răspuns:

Nu poti multumi pe toata lumea si in plus, mereu va fi cineva care te va individia, te va barfi sau te va uri fara un motiv anume. Tu pastreaza-ti increderea in tine si sperantele tale. Bafta!

| pinkystyleツ a răspuns:

Da, de fiecare data. Si dupa ce am intrat in vorba si ne.am imprietenit toti mi.au zis ca credeau ca sunt mare figuranta si nu stiu ce.oh go on dar cand au ajuns sa ma cunoasca si-au schimbat parerea radical happy.

| Dariusuu a răspuns:

Adevărul este că puțini te văd așa cum ești tu cu adevărat, te judecă de la prima faptă, își fac o părere după o simplă conversație, dacă nu ești la fel ca alți sau cel puțin ești îndreptățit/ă.

Pot spune că doar câteva persoane mă cunosc așa cum sunt cu adevărat.

O noapte liniștită îți doresc.

| Own3r a răspuns:

Nu incerca sa-ti creezi o personalitate dupa ceea ce cred ceilalti din jur.

| IngerashMick a răspuns:

Intotdeaua cineva va avea o parere proasta despre tine indiferent de ce faci tu. Poate te va invidia sau nu te va suporta dintr-un anumit motiv dar asta nu e un motiv de ingrijorare.Traieste-ti viata astfel incat sa fii tu fericita fara sa iti pese de ce cred altii despre tine!