| Chocolateangeeeel a întrebat:

Au trecut 3 luni de cand m-am despartit de el.Am sters tot, am facut totul "ca la carte", nu mesaje, blocare peste tot dar gandul inca imi este la el. M-am saturat sa tremur cand il vad. Oare este asa pentru ca a fost primul pentru mine?sad off ce sa mao fac? Timpul mi-l ocup cu diferite activitati dar degeaba

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ai facut totul, ai sters totul, dar la suprafata! Din suflet nu ai sters nimic, acolo e mai greu! Sufletul ranit se cicatrizeaza, dar nu se vindeca! Incearca sa cunosti pe alcineva.Cui pe cui se scoate!

| OSCARtoons a răspuns:

Mhh. stiu prin ce treci intr-un fel.
Ce e clar? Nu-l poti uita si nu poti nega sentimentele daca mai poti avea o relatie cu el poti incerca. Singura modalitate ar fi sa te indragostesti de altcineva, desi prima dragoste nu se uita sa usor.Bafta sper sa reusesti sa rezolvi "problema"

| AlexTheFake a răspuns (pentru OSCARtoons):

Probabil incepi sa te gandesti ca iti pare rau ca te-ai despartit de el si incepi sa vrei din nou sa stai cu el... Primul lucru care te-as sfatui sa-l faci ca sa nu te mai gandesti la el ar fi sa te gandesti la toate lucrurile rele pe care ti le-a facut si sa iti spui tie ca nu a fost indeajuns de bun.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

◕ Probabil nu esti impacata dar asta depinde doar de tine.

◕ Uneori prima persoana nu e tocmai persoana cea mai buna, uneori vrem sa fie prima si ultima dar viata e cruda si ne ia tot ce e mai pretios.

◕ Nu stiu mai multe detalii ce s-a intamplat intre voi dar din cate imi zici unul a renuntat la altul crede-ma daca el e alesul va reveni el iar tu daca simti asta, primeste-l cu bratele deschise.

◕ Daca nu va reveni inseamna ca nu el e alesul este doar o persoana care ti-a aratat ca sa iti gasesti dragostea in viata e mai mult decat atat e ceva care nu poti controla tu.

◕ Indiferent de ce se intampla ar fi bine sa te gandesti ca iesi invingatoare. indiferent daca se intoarce sau nu.

◕ Tu ai avut ceva de oferit el a refuzat nu e vina ta.

◕ O poarta se inchide o alta se deschide noi orizonturi apar in zare.

◕ Nu uita durerea te face mai tare.

◕ In legatura cu emotiile lasa sa se manifeste nu ai cum sa le opresti cu cat le ingropi mai tare cu atat vin mai tare inapoi.

◕ Daca poti sa vorbesti cu el du-te si lamureste treaba daca ai ceva in neclar o sa te ajute sentimental.

◕ Vorbeste cu o persoana apropiata o prietena ceva de multe ori e mai bine sa vorbesti decat sa scrii si cineva sa te asculte si sa iti de-a un sfat.

◕ Iti urez un weekend placut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah stiu ce vrei sa zici, mi s-a intamplat si mie si inca mi se intampla. Tresar cand vad pe cineva care seama cu el si cred la inceput ca este el >.

| meduzza a răspuns:

Depinde foarte mult si cat ai stat cu el si cat de atasata ai fost dar avand in vedere ca a fost primul pentru tine inseamna ca l-ai iubit, iar prima iubire nu se uita niciodata doar poti sa treci peste iar sentimentele o sa dispara in timp, insa sigur nu o sa il uiti de tot. Love suck's sad

| Dana_4428 a răspuns:

Buna, este o situatie dificila, cred ca nu este femeie sa nu fi trecut prin asta, daca merita timpul va va aduce impreuna iar, daca nu merita timpul le va rezolva pe toate.Rabdare si incredere in tine insuti.