| Ellen_7403 a întrebat:

am 17 ani si am o relatie cu un baiat de 22, am incercat sa tin relatia in secret insa parintii au aflat, ei nu il plac deoarece are o reputatie proasta. Il cunosc de un an de zile si stiu cum este, ce suflet are, am incredere mare in el, si stiu ca nu mi-ar face rau, insa si parintii imi vor binele, dar problema lor este ca le pasa de ce crede lumea. Sincer chiar nu stiu ce sa mai faccrying

Răspuns Câştigător
| GREWup a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui cat de mult inseamna el pentru tine, stiu, e usor de zis dar greu de facut... Dar totusi ai putea incerca, sau el sa le dovedeasca printr'un fel ca nu este asa cum il crede toata lumea. Si tu convingei ca fara el esti nefericita. Poate o sa te inteleaga! happy

| GREWup a răspuns (pentru GREWup):

Ma bucur ca ti'am fost de fOlOshappy

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Cel mai bine ar fi să-i asculţi pe părinţi, dar dacă îl iubeşti nu poţi face asta.
Du-te şi interesează-te la prietenii lui.Normal ar fi să-l cunoşti de atât timp, dar sunt tot felul de băieţi care se prefac până ajung la ce vor.

| Ellen_7403 explică:

Pai, chiar simt ca ma iubeste deoarece acum un am am stat 2 luni cu el si m-am despartit pentu ca nu vroiam sa afle parintii el a fost de acord nu a spus nimic, eu m-am pus cu un baiat (18 ani) ai mei erau de acord cu el si chiar le placea, insa acest baiat vroia de fapt altceva si mi-a facut rau, ne-am despartit... Apoi acesta de 22 nu si-a mai facut nici o prietena si tot astepta si imi spunea ca ma iubeste si m-am impacat cu el

| Jägermeistr a răspuns:

Depinde cat de proasta este reputatia lui.

| andreeapuffy a răspuns:

Buna! Crede-ma ca nu ajungi sa cunosti un om nici daca stai o viata intreaga cu el deci in locul tau nu as baga mana in foc pentru nimeni(ti-o spun din proprie experienta)! de ce crezi ca le pasa de ce zice lumea ti.au spus ei asta? Poate ar trebui sa stai sa gandesti la rece tot ce iti spun parintii tai si ceea ce simti tu dar uneori e mai bine sa faci cum simti tu "un sut in f***d un pas inainte"e mai bine sa treci prin anumite lucruri ca sa ajungi sa cunosti anumiti oameni si anumite situatii Sper ca te.am ajutat!