| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut niciodata prieten. Acum cateva luni am intalnit un baiat de care a inceput sa imi placa foarte mult. El nu ma cunostea. I-am dat cerere de prietenie si a acceptat. Dupa ceva timp el mi-a scris. Am vorbit de 2 ori cu el. Imi place asa de mult de el. Il iubesc. Doar ca nu cred ca el ma place. Au trecut 2 saptamani de cand nu am vorbit. Am vazut ca da like la alte fete pe Facebook care sunt cu mult mai frumoase. E o diferenta de 4 ani intre noi. Poate e si de asta. Nu stiu ce sa mai fac. Plang mai mereu si nu am pofta de mancare. Nu l-am vazut de o saptamana. Imi e foarte dor de el. As vrea sa il uit, dar ceva nu ma lasa. Sunt sigura ca nu are cum sa fiu impreuna cu el. Ce pot sa fac? Prieteni nu am asa multi ca sa vorbesc cu ei. Simt ca nimeni nu ma intelege
Nu am chef sa fac nimic. Doar sa dorm mereu. Nu am chef sa vorbesc cu alti baieti. Ii compar pe toti cu el si as vrea sa fie ca el. As vrea sa nu mai fie asa. Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| anakittyy a răspuns:

Mi s.a.intamplat si mie si crede.ma ca am suferit foarte mult, dar stii cum e vorba aia "toate la timpul lor"sau "daca e sa fie o sa fie ".Imi placea timpul de foarte, foarte mult timp si nu ma prea baga in seama si imi dorea asa mult asa.mult sa fiu cu el si etc.Si intr-adevar dupa vreo 2 ani am ajuns sa fim impreuna si nu a meritat toata suferinta de dinainte.
Esti tanara, frumoasa si destepata asa trebuie sa te gandesti, fiecare fata este frumoasa in felul ei.Asa ca nu iti pierde timpul cu oameni care nu te vor

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum arata acest print?

| Paula555 a răspuns (pentru RAY):

Foarte frumos pentru mine.

| RAY a răspuns (pentru Paula555):

Te cred, si daca te vrea doar pentru sex ai face sex cu el?

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau feriuta, dar dragostea nu s epoate face cu forta. Daca baiatul ala nu simte nimic pentru tine, atunci nu te vede, nu este interesta sa vrobeasca cu tine si nici nu este atras de tine.
Faptul ca tu l-ai cautat prima oara, i-ai spus clar ca esti disperata si ca-l vrei, ceea ce pentru marea majoritate a baietilor este o mare dezamagire si nu mai este interesat de persoana ta.
Nu-i nimic, simpatia si iubirea nu functioneaza dupa cum vrem noi. resemneaza-te si fa-ti un prieten adevarat, unul care sa te accepte si sa te iubeasca, unul caruia sa-i lasi lui placerea sa te cucereasca, sa te caute, nu sa o faci tu.

| untu a răspuns:

La miezul noptii VA trebui Sa stai de vorba xu bunul Dumnezeu prin rugaciune SI spune-i ce doresti cel mai mult si vrei sa găsești o cale de rezolvare! Răspunsul nu va întârzia si totul se va rezolva de la sine si va fi mai bine pentru tine!

| mudokins78 a răspuns:

Te mănâncă păsărica?
Freaco cu degetul puţin şi gata!
Dă-l în balamuc pe bulangiul ăla, nu vezi că nu te vrea. Probabil că şi tu eşti naşpa!

| radu877 a răspuns (pentru mudokins78):

Javris, cum de-ti valideaza astia de la TPU, raspunsurile astea idioate? ai pile?laughing

| mudokins78 a răspuns (pentru radu877):

Sorry, can't compute! error 404/

| LadyDee89 a răspuns:

Mai ales ca el nu te baga in seama, asta inseamna clar ca nu te place! Orienteaza-te spre altceva, daca nu ai prieteni, iesi cu familia la plimbare, la film, la pizza! nu sta inchisa in casa si sa te chinui la nesfarsit! mie imi placea cand ieseam cu mama in oras

| Unanonimoarecare123 a răspuns:

Tequila face niste clipuri care te-ar putea ajuta sa iesi din friend-zone, daca macar esti acolo...╮(╯▽╰)╭

| nustiucesapunlanick a răspuns:

Vezi-ti de viata si lasa p**a.De perioada asta depinde restul vietii.