| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si vreau sa plec de acasa (in alt oras,sa lucrez). Cum sa le spun parintilor? sad Ei sunt foarte grijulii si atasati de mine. De o luna ma gandesc si chiar nu imi gasesc cuvintele. sad Ma framanta faptul ca ar fi foarte suparati, dar trebuie sa imi traiesc viata. sad

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca iti iei sacu pe spate si iti traiesti existenta in lume, poti veni la mine in Brasov ca stau singur si nu strica sa mai faci o mancare felul 1 - 2. La curatenie colaboram mai ales nu e mare lucru de facut si in pat vedem cum ne descurcam

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

laughing) haha.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Sa stii ca decizia de a locui singura e foarte importanta. Inteleg faptul ca vrei sa fii independenta dar este prea devreme. Oricum nimeni nu ar fi impotriva daca ai fi pe contul tau stand in casa cu ei asa ca mai bine e sa le spui ca doresti intimitatea ta in loc sa iei o decizie grabita pe care o vei regreta peste putin timp.

| anonim_4396 explică (pentru FeliciaCorinaA):

Nu este vorba de intimitate. Intimitate am, dar nu ma simt bine ca stau pe banii lor...si in zona nu am ce sa lurez. Daca aveam, nu as fi vrut sa plec. sad

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg... Cu siguranta vei lua o decizie buna atat timp cat nu e una facuta din perspectiva subiectiva. Ceea ce vreau sa spun este sa analizezi bine lucrurile poate reusesti sa gasesti o solutie mai buna decat cea de a pleca.

| RAY a răspuns:

De ce pleci?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pentru ca am 20 de ani...si nu am facut nimic in viata. Ar cam fi timpul sa fac si eu ceva..nu doar sa stau, nu crezi?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si crezi ca departe de ei vei reusi in viata?

| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu neaparat.dar nici stand acasa pe banii lor, la 20 de ani (aproape 21) nu o sa reusesc.

| alinamindru a răspuns:

Spune-le direct. I-ati inima in dinti intr-o seara cand stati la masa si povesteste-le ce vrei sa faci cu viata ta. Spune-le ca vrei sa muncesti si sa iti faci banii tai. Sunt convinsa ca o sa te inteleaga. Nu au de ce sa fie suparati. Asta e ciclul vietii si la un moment dat copiii isi vor parasi parintii si isi vor gasi o cale, isi vor crea un viitor. Fii curajoasa si succes!

| anonim_4396 explică (pentru alinamindru):

Multumesc frumos. Un sfat bun. Da-mi si niste curaj. laughing)