| Aallbbaassttrruu00 a întrebat:

Am nevoie de o scuza sa plec de acasa o saptamana la iubita mea, parintii nu trebuie sa afle! Cine stie scuze? Si nu vreau sa aud ca mai bine le spun parintilor! Decat sa-mi spuneti ca nu e bine sa plec mai bine nu mai raspundeti!

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

O saptamana e mult, nu cred ca iti poti pacali parintii sa te lase. Poate daca le-ai zice ca esti la un concurs la faza nationala si trebuie sa mergi in nu stiu ce oras ca acolo se tine concursul. Deplasarea asta dureaza o saptamana cu concurs cu tot. Sunt sanse mici sa te creada avand in vedere ca dureaza cam 2-4 saptamani sa se afiseze rezultatele de la o faza si apoi inca o luna pana la faza urmatoare si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule scuzele se folosesc cand chiar ai gresit cu ceva fara sa vrei, nu cand ai premeditat un lucru.
Stii vorba aia decat sa te duci la un om pe strada si sa ii dai o palma peste fata ca apoi sa iti ceri scuze, mai bine treci pe langa el si iti pastrezi si scuzele.
Ce parinte cu mai mult de un neuron si-ar lasa copilul minor sa se duca, dar ei sa nu vada unde o sa doarma, ce o sa manance, cine o sa aiba grija de el.
Cred ca nu te-ai gandit nici 10 minute la consecintele pe care le poate avea prostia ta de idee de a pleaca de acasa.Printre ele se numara si DECADEREA DIN DREPTURILE PARINTESTI.

Scuze?
,, Scuze mami ca am fugit de acasa ca un idiot si a trebuit sa suni la politie sa ma gasesti, probabil o sa iei o amenda frumoasa si o sa fii cercetata penal pentru neglijare. ''
Iar iubita aia a ta crezi ca te iubeste cand ei nu ii pasa de ce o sa se intemple cu tine dupa?