| SelmaJhoanna a întrebat:

Am auzit de acest site si vreau sa va cer un sfat \ ajutor!
Tatal meu este musulman si mama românca, pana la 14 ani am trăit in Arabia Saudita dar de dragul meu, surori mele mai mici, si al mamei mele tata a ales, sa plecam de acolo, ne-am mutat in Turcia si dupa am decis sa venim in Romania de 2 ani sunt in tara, m-am integrat foarte repede si frumos, am multi prieteni, ies peste tot, ma distrez etc... deoarece limba Romana o cunosc de cand eram mica pentru ca mama vorbea cu mine si in romana si in araba la fel ca tata!
N-am un tata strict sau rau ma lasa sa fiu liberă, sa fac ce vreau, nu-mi impune nimic, nu ma obliga sa fac ce nu vreau, imi este cel mai bun prieten, care pot vorbi orice cu el, exact ca mama.
Doar ca de câteva luni am un iubit, il iubesc foarte mult si el pe mine suntem si în aceeaşi clasă, mi-a dovedit asta mereu, vine la mine acasa imi cunoaște familia, mergem peste tot, facem tot impreuna, dar tata a început sa fie intr-un fel gelos pe el si câteodată radem pe chestia asta eu si mama!
Tata spune ceva gen, ' numai cu el stai si de tati tau ai uitat, numai mai luat in brate de mult '. +multe altele!

Încă ma considera un copil mic chiar daca am 17 ani ce pot face in legătura cu asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te iubeste foarte mult tatal tau.Nu este un motiv de suparare.Stie ca ai sa pleci dupa iubitul tau si te va vedea mult mai rar.Nu are legatura cu religia.

| SelmaJhoanna explică (pentru darrio2007):

Heii! Multumesc frumos pentru raspuns, da poate ca asta gandeste dar nu trebuie sa-si faca griji pentru asta de acum poate pe la 25 ani cand imi termin toate studile si sunt pe picioarele mele.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai tot timpul tatii de fete sunt putini gelosi cand in viata printeselor lor apare un baiat.
Cu siguranta tatal tau te iubeste si vrea tot cei mai bun pentru asta.
Tot cea ce tu trebuie sa faci, este sa-l asiguri ca acel baiat te merita cu adevarat si are intentii bune cu tine.

| SkyPilot a răspuns:

Arata-i si tatalui tau mai mult ca il iubesti happy

| SelmaJhoanna explică (pentru SkyPilot):

Heii! Multumesc frumos pentru raspuns, si da ii voi arata mai mult, cat il iubesc!

| SkyPilot a răspuns (pentru SelmaJhoanna):

Ai un tata mai iubitor, care isi doreste mai multa atentie happy Nu are legatura cu religia.