| Ex89 a întrebat:

Bună, am avut o relatie la distanta timp de aproape 3 ani in care am fost implicat 110% si tot timpul meu il dedicam ei, ea mi-a spus recent ca m-a înselat, din frica de a nu o pierde (pentru ca nu sunt un barbat echilibrat) i-am dat a doua șansa dupa care s-a despartit ea de mine dupa aproximativ o luna pentru ca ea si-a schimbat total gandirea si mi-a spus cu subințeles ca nu ma mai iubeste si la ultima discutie a inceput sa imi arunce in brațe vorbe grele printre care si ca ea a tinut legatura cu tipul respectiv. Ma uitam in ochii ei si nu imi venea sa cred golul pe care il vedeam si cum nu simtea nimic, nu m-am certat cu ea i-am spus cateva cuvinte frumoase pentru ca inteleg ca nu poti sa faci pe cineva sa te iubeasca cu forta, eu acum sunt in perioada denumita "iad". Dar din toata chestia asta am ramas în trecut cu o chestie peste care nu pot sa trec nicicum, cand i-am dat a doua sansa am incercat sa o fac geloasa ca am crezut ca o pot face sa tina la mine mai mult si am mintit-o ca sau dat la mine niste fete înainte de toata treaba asta si pe ea a deranjat-o foarte tare ca de ce nu i-am spus cand s-a intamplat asta si ii spun asa tarziu, s-a simtit foarte mintita de mine, avem o luna de cand nu mai suntem in relatie si nu mai vorbim deloc si pe mine ma apasa minciuna asta pentru ca eu nu sunt genul de om care sa minta, credeti ca ar trebui sa o sun si sa ii spun ca am mintit? Specific ca nu o mai astept inapoi si nu mai accept sa stau cu ea oricat de mult inca tin la ea dar nu stiu cum sa scap de presiunea asta. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ai de ce să îi spui că ai mințit-o. Deja ai tras totul de păr în momentul în care i-ai dat încă o șansă. Niciodată să nu mai faci așa ceva, să ierți ieftin lumea. Ia-ți gândul de la ea. Încearcă să găsești ce ai găsit la ea în altcineva.

Lucrează, schimbă-ți personalitatea, investește în tine, în vestimentația ta, cultura generală și fii mai bun. În momentul în care ești mai bun, lucrurile se întorc în favoarea ta. Eu cred în karma.winking

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Really? aia nu dă 2 bani pe tine și tu cauți motive de astea săt e bagi în seamă? fă-i rost de niște demnitate că-n condițiile astea o să pățești la fel

| Simpatic a răspuns:

Relatiile de la distanta sunt pistol cu apa, daca nu te poti vedea cu omul 1 data la o luna acolo nu vad ce relatie este, normal ca dispare afectiunea la un moment dat.
Daca persoana asta te-a inselat eu zic ca nu merita niciodata o a doua sansa, si nu ca nu esti echilibrat ci un baietel prostut, barbatii nu accepta bataia de joc a cuivawinking
Eu zic sa nu-i mai zici absolut nimic, ea te-a inselat, daca te mai cauta si vorbiti spune-i adevarul si vorbiti deschis daca mai continuati sa fiti impreuna, daca nu te mai cauta nici tu nu o cauta, dai dovada ca esti slab si isi va batea joc de tine in continuare.
Tu trebuia sa renunti la aceasta catea din momentul cand ti-a zis franc in fata ca te-a inselat, din acel moment trebuia sa faci ceva pe ea si sa nici sa numai vrei sa auzi de ea... daca esti pampalau mereu vei pati asa.
Fii barbat nu copil si da-i jet acestei taraturi, nu trebuie sa te scuzi tu in fata ei ca ai mintit cu ceva atata timp cat ea se culca cu altii.

| RAY a răspuns:

Omule tu esti masochist de fel? nu vezi ca iti bate joc de tine iar tu vrei sa continui, da du-te spune-i ca esti un catel si ca nu poti fara ea trai si ca nu ai vb cu altele si ca iti place sa te insele, relatile la distanta sunt pierdere de timp, aia a avut mai mereu pe unu, doi, trei iar tu visai ca na esti visator, daca ai incredere in fete vezi unde ajungi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Next. Următoarea.

| Freya1 a răspuns:

Lasa lucurile asa si treci peste.Chiar dacă au fost 3 ani a fost totusi o relație la distanță in care ea se pare ca nu te-a respectat.
Mai bine Resemneazăte cu gândul că a fost si a trecut și învață din ce ai trait pana acum.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Nu ar mai trebui sa tii legatura cu ea deloc, daca sa zicem ca prin absurd ca ar mai fi impreuna cu tine, ar putea sa te insele din nou si sa fii presul ei, iar daca tu vrei asta... Cu placere!

| Dismally a răspuns:

Sigur nu o vrei inapoi? Adica mi se pare exagerat sa o suni sa-ti ceri scuze pentru ca ai mintit-o cu o banalitate... Ea te-a inselat si te-a parasit, clar nu are sens sa iti pierzi timpul cu ea si sa suferi pentru ea. De asta nu se da a doua sansa unei persoane care te-a inselat, asta nu este o greseala.

| Emma30555 a răspuns:

Nu i spune nimic, vei scădea mai mult în ochii ei și te va crede disperat. Toată lumea trece prin dezamăgiri, o sa treacă și la tine, dar tine minte, când o fata îți greșește nu încerca să o faci geloasa, doar ai ajutat o pe ea sa nu se mai simta vinovata, atât. Nu funcționează asa

| Felissa13Eden a răspuns:

Cred ca nu iti dai seama, dar, vrei sa o suni sa ii spui ca ai mintit-o cu lucrul acela doar pentru ca vrei sa mai vorbiti.
Te deranjeaza ca ai mintit-o, dar nu asta e mai important pentru tine, tie iti pasa mult mai mult de ea si ti-ai dori sa va impacati.
Nu o mai cauta, cand un om te inseala, automat te pune pe locul 2 si niciodata nu trebuie sa accepti sa te injosesti asa.
Am trecut si eu printr-o relatie asemanatoare, dar am invatat ca e mai importanta viata mea, si sanatatea mea mintala.Las-o, vezi-ti de viata, e greu, ati stat mult timp impreuna, dar o sa gasesti pe altcineva sigur happy

| MaryMaria333 a răspuns:

Fii atent aici: daca ai pe suflet grija asta sa o suni, ca sa fi cu inima impacata, sun'o! Ba dar e nesimtita frate, ea o gresit prima si tot ea te cearta. Greseala asta am facut'o si eu cu un flaimuc, am suferit ca proasta dupa el, dar acum mi-am dat cu seama cu greseala este a lui, nu a mea. Pe vremea aia plangeam cu amar dupa ciumi-gumi ala, acum plang cu si mai mare amar de ciuda ce proasta am fost atunci. Tu, rupe orice legatura cu ea, uit'o, nu e pentru tine. DE CE SA SUFERI SI TU CA MINE AIUREA?! Aia ii genul ala care se pune cu curu pe 2 scaune, dar o sa pice intre ele mai devreme sau mai tarziu. Nu mai suferi! Vezi'ti de viitorul tau, te asteapta multe lucruri frumoase, nu o stoarfa care nu da un **** pe tine. Nu se termina lumea numai cu ea.
Ia'ti gongul, nu merita iubirea ta si pace! Nu te supara pe mine ca am fost prea directa, dar asta e adevarul!

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

N-o mai suna, nu mai tine legatura cu ea. Da-o in rasa mamii ei, te-a inselat!