| alexutza222 a întrebat:

Am constatat ca am o problema legata de relatiile cu barbatii. Toti barbatii de care m-am indragotit aveau in acel timp o relatie cu alta femeie. Culmea ca pe unii i-am cunoscut si inainte de a fi in cuplu si imi erau indiferenti, sau dupa ce s-au despartit nu am mai prezentat interes fata de ei. Din ce am citit pe net am inteles ca e legat de relatia tata-fiica, iar tatal meu mereu a fost distant cu mine si nu suntem pea apropiati. Intrebarea este : ce as putea schimba pentru a putea avea o relatie cu un barbat liber? Daca este vreau psiholog pe site si ar putea sa ma lamureasca ce sa fac, dar oricum astept raspunsuri de la voi. Multumesc. Si va rog sa nu faceti glume pentru eu chiar sunt ingrijorata.

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
O problemă poate că ai dat peste bărbaţi infideli partenerei sau relaţiei ce o aveau deja. Alta, poate că îţi permiteai să ajungi să te îndrăgosteşti de acei bărbaţi, sau acceptai o relaţie fără a te convinge deplin dacă e sau nu persoana potrivită, dacă merită. fetele des dau greş când se lasă influienţate doar de cuvinte frumoase fără a vedea persoana lăuntrică a celuilalt. De obicei nu poate fi doar o simplă relaţie de prietenie între bărbat şi femeie, mai devreme sau mai târziu cineva va avea de suferit, din cauza sentimentelor rănite. Nu e mai bine ca să accepţi o relaţie după ce înţelegi de ce tu ai nevoie sau ce fel de persoană ai dori să fie lângă tine, apoi să te strădui să înţelegi dacă acel băiat/bărbat corespunde cerinţelor tale? Nu te grăbi să accepţi pe oricine sau orice relaţie. Să ştii că nu am vrut în niciun fel să te jignesc. Sper ca următoarele informaţii să te ajute:

http://www.jw.org/......intalniri/

http://www.jw.org/......-potrivit/

Cele bune.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum nu ai avut un tata langa tine, faptul ca intalnesti o persoana poate mai in varsta iti ofera acel suport emotional de care aveai nevoie, zi-mi ce varste au aia de care te indragostesti si varsta ta

Răspuns utilizator avertizat
| Sonny1994 a răspuns:

Incearca relatiile cu femei...ele-s mult mai fidelehee hee)

| Calofir_Virgil_1996 a răspuns:

Inprimul rand nu fi ingrijorata chiar daca nupare se intampla de multe ori. ceste in capul tau numai tu il poti scoate incearca cu unul care e mai frumusel si cu timpu o sa-ti treaca

| mariutanuconteaza a răspuns:

Mda buna intrebare