| crisstianna22 a întrebat:

Am cunoscut un tip. Ma inteleg exagerat de bine cu el, suntem pe aceeasi lungime de unda, vorbim ore intregi si totul merge struna. O singura problema... el are prietena(nu sotie, nu copii).happy Ne cunoastem de ceva timp, si simt ca e barbatul ideal pentru mine, si mi-a zis de la inceput ca are prietena. Ei sunt de un an si ceva impreuna, insa el nu mai tine la ea, nu o mai iubeste. A ajuns in momentul in care el vrea sa puna punct, insa nu poate fara un motiv anume, deci asteapta sa faca ea ceva, ca sa se desparta. Credeti ca astept inutil? Va zic sincer, ca incep sa ma indragostesc de el si cand ne intalnim, simt ca orele zboara. Nu, nu am avut niciun contact sexual cu el, sa fie vorba de o aventura. Fara sa criticati, astept un sfat, o parere. Credeti ca fac ceva gresit? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Daca chiar simti ceva pentru el, asteapta-l, dar incearca sa nu fi folosita!
Daca vezi ca timpul trece si el continua tot cu ea, nu-ti pierdee timpul esti doar o aventura.dar pana atunci fa-l si tu pe el sa te iubeasca si da-i motive in fiecare zi ca-i va fi mai bine langa tine!
Succes!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca astepti inutil, daca vroia sa se desparta de ea o facea pana acum

| doc69 a răspuns:

Nu exista vrajeli cu motiv anume ori spui ce ai de spus ori nu..vezi sa nu isi doreasca numai sex si atat.si oricum nu e normal sa fie intro relatie si sa caute alta relatie inseamna ca are o problema cu asumarea rsponsabilitatii ai girja la cehstia asta daca tot vreti sa fiti impreuna pentru ca la fel se poate intampla si cu tine.succes fa ce simti daca vrei fa-o cu el daca asa iti e bine tine insa cont de ce ti-am spus mai sus.

| sabin89 a răspuns:

Te joci cu sentimentele tale. In plus, le afectezi si pe ale altuia. De la inceput ai intrat intr-un joc periculos; si asta cu buna stiinta. Toti trei veti avea de suferit. In primul rand tu, ca te vei alege cu sentimentele ranite (relatia nicicand nu va fi incununata de succes); apoi el, ca va fi derutat si descumpanit.Si nu in ultimul rand ea, care isi va vedea relatia esuata.

| crisstianna22 explică:

Alte raspunsuri?