| iamyours95 a întrebat:

Am fost impreuna cu un tip 2 ani si jumatate. La inceput era foarte atent si foarte afectuos, insa dupa un timp a devenit gelos, posesiv, agresiv si irascibil, imi vorbea foarte urat, fapt pentru care ne certam foarte des. Ma simteam foarte prost si sufeream din cauza comportamentului sau, si de aceea m-am despartit de el. Problema e ca ma atasasem de el si il iubisem. Imi e dor de el. El imi spune ca si el sufera. Ce sfat imi dati, sa ma impac cu el sau sa incerc sa uit? Am nevoie de pareri obiective, fiindca eu nu pot decide singura.

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Aici se cade sa vina un sfat potrivit multora: fiti atente fetelor cum se poarta febletea voastra cu altii (caini, pisici, copii, batrani), ca asa o sa va trateze si pe voi, si pe copiii vostri.

| Lexy ♥ a răspuns:

Eu zic asa daca el si-a dat seama ca a gresit si ca din cauza lui v-ati despartit, o sa se schimbe si o se comporte altfel cu tine in cazul in care nu a realizat ca din cauza comportamentului lui sa ajuns aici probabil in continuare va proceda la fel ca pana acum.In concluzie daca vezi ca a realizat ca a gresit si s-a schimbat va impacati daca continua nu va impacati. Dupa cum a mai spus cineva aici depinde daca si tu ii dadeai motive sa se comporte asa. Oricum m-ai lasa.l cateva zile sa vezi ca te cauta, ca este dispus sa te faca sa te intorci la el si sa realizeze ca te-a pierdut poate asa se trezeste.Numai bine.

| Lexy ♥ a răspuns:

Si inca ceva spune-i ca nu iti place compotamentul lui fata de tine si vezi ce iti spune isi da seama ca se poate urat ori nu.

| Wøodenpints a răspuns:

Ești la fel ca femeile alea din moldova care-s bătute de bărbat, după care se despart de el, dar pun botu' când acesta vine peste două săptămâni cu o floare și le spune că s-a schimbat și ea îl iartă ca proasta.

| iamyours95 explică (pentru Wøodenpints):

Peste tot sunt astfel de cazuri, nu doar in moldova.

| Wøodenpints a răspuns (pentru iamyours95):

Știu, dar aici e cel mai amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca-l ca pe o masea stricata daca nu vrei sa te imbolnavesti, vrei sa devi sclava lui? Sufera pe dracu, poate dupa alta iar tu nu erai decat rezerva lui, unde sa vina sa-si linga ranile

| schmoll a răspuns:

Ceau,ia toate posibilitatile in calcul,gandeste analitic,i-ai dat motive sa fie gelos? tu cum erai? un baiat cand se indragosteste el sufera,el iubeste,el nu o spune prea des,e orgolios,gandeste cu inima,doar ea te poate ajuta,iubirea trebuie sa invinga,baiatul simte nevoia ca fata sa fie a lui, e gelos, posesiv, dar asa se manifesta el, multa baftahappyceau ceau

| MissJJ a răspuns:

Daca te impaci cu el ajungi in aceeasi situatie! Primele saptamani vor fi frumoase, el va fi la fel de tandru cu tine, iar apoi va reveni la vechiul comportament.
Trebuie sa intelegi ca acest barbat nu te mai respecta, iar daca nu exista respect( pe langa incredere si iubire) relatia nu functioneaza.

| annna69 a răspuns:

Analizeaza pas cu pas. de ce sa°i dai motiv sa greseasca din nou?

| Anaad a răspuns:

Buna! Nu stiu exact ce varsta are persoana in cauza, dar cred ca e foarte putin probabil sa isi revizuiasca atitudinea, cu un deznodamant fericit. Oarecum e normal ca dupa un timp sa nu mai fie sentimentele si trairile la fel de intense ca la inceput, dar gelozia si posesivitatea nu isi gasesc scuza! Daca are aceste tendinte, probabil tot aici se va ajunge. Gandeste-te bine daca iti e dor de el..sau e doar puterea obisnuintei, teama ca nu vei gasi pe cineva mai bun decat el? Multa bafta!

| alezander12 a răspuns:

Eu cred ca daca o sa te impaci dupa o perioada iar se va intimpla aceasta!
decizia ramine pe seama ta dar gindeshtete si la ce am spus eu!

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Ar fi mai bine daca v-ati intalni si v-ati intelege ca totul poate fi ca inainte daca el isi schimba putin comportamentul fata de tine. Daca nu se schimba cu nimic si tot nefericita esti lasa-l ca nu te merita. happy Asa e cel mai bine. Poti vedea daca te iubeste atat de mult incat sa faca un efort pentru tine sa te tina alaturi. puppy dog eyes

| TheLegend1997 a răspuns:

E cam complicat.Numai tu stii sa iei alegerea corecta.Gandeste-te daca iubirea sau atentia pe care ti-o oferea la inceput sunt mai impotante decat restul..Adica chiar daca il iubesti daca e agresiv in viitor se apoate agrava situatia.tu il cunosti mai bine. poate te poti indragosti de un baiat mult mai dragut si care sa te iubeasca si sa te respecte... sper ca te-am ajutat cu ceva.

| NuuyyMayyyy a răspuns:

E cam complicat iteleg ca iliubesti dar n-ai motive sa te lasi tratara asa lasa sa treaca niste timp si poate se tezolva happy

| Mirabela96 a răspuns:

Nu o sa se schimbe! mai sunt si alti baieti.