| Nina74 a întrebat:

Buna! Am nevoie de un mare ajutor! Am avut 1 relatie de 4 ani si 5 luni in ultima perioada nu ne am mai inteles si am hotarat eu sa ne separam..In astia aproape 5 ani am avut multe de tras mi-a facut multe nu ma refer la inselat s-au batut sau sa consume alcool...El este plecat in strainate acum..Am incercat la 2 săptămâni sa ne impacam. Ceea ce s-a si intamplat.Dar eu nu sunt fericita nu imi este bine in relatia asta..Am suferit,am plans in relatia asta,am vrut un viitor cu el dar casa sa ne facem sa stam separat,acte nu a vrut sa scoata cu mine,desi cu fosta sotie le-a scos dupa cateva luni,si isi doreste un copil dar pana acum a vrut dar nu s-a intamplat! Eu simt ca nu mai merge ma invinuieste pe mine de toate ca eu sunt hoata, dementa si căscată, asta fiind cand eram impreuna are un astfel de vocabular! Ce sa fac?

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă-l baltă, nu te merită. Dacă avea intenții de lungă durată cu tine, în 5 ani, "scotea acte". E plin de ei, găsești (sau te găsește) un alt băiat. Potrivit

| Yuoia a răspuns:

In conditiile descrise de tine, eu nu inteleg de ce mai vrei sa stai cu el.

Bula
| Bula a răspuns:

Uita-l si cauta-ti alt partener!

| Mamaluieric a răspuns:

Cred ca in adancul tau, stii ce ai de facut, da-ti voie sa fi fericita! Know your worth qeen!

| Nina74 explică (pentru Mamaluieric):

Asta voi face! Am sa il block definitiv din viata mea cand el nu se asteapta fara motiv!

| Nina74 explică (pentru sierra1):

Eu nu prea cred ca lucrurile aste le va face el cu mine acum dupa 5 ani in care nu a facit nimic!

| Nina74 explică (pentru Bula):

Este un baiat care ma tot cauta urmeaza sa vina saptamana viitoare in tara sa lamureasca cu mine situatia! De 1 an ma tot cauta am vorbit am mai facut si tot asa!

Bula
| Bula a răspuns (pentru Nina74):

E alegerea si viata TA!
TU trebuie sa decizi!

| sierra1 a răspuns (pentru Nina74):

Spuneam să-l lași TU baltă, nu el. Dar tu faci cum vrei

| Kaonashii a răspuns:

Nu te mai umili, nu te vrea si nu te merita, nu poate sa isi imagineze un viitor cu tine, probabil are si pe alta
Ai respect fata de persoana ta
Nu poti obliga un om sa te vrea
Sunt destui barbati pe lume, nu fi penibila
Aduna-te ca o relatie ca aia nu merita asa bataie de cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad o groaza de femei/domnisoare care se vaita de sot/prieten, ca nu le respecta, ca sunt nu stiu cum, ca a mai fost casatorit, etc.
Pai daca voi alegeti numai handicapati, a cui sa fie oare vina, dupa veniti si va vaitati pe internet sau pe la emisiuni tv, barbatii calumea nu va plac, cunosc baieti calumea care sunt si destepti si descurcareti si arata bine, au multe calitati, cu toate astea sunt singuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Pai tu crezi ca prima sotie l-a lasat de calumea ce era.

| haileewatson a răspuns:

Uita-l

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred, nu știu, poate ne spune intrebătoarea?

| Emma30555 a răspuns:

După câte ți a făcut nici nu înțeleg de ce mai stai pe gânduri. Un om ca el e toxic, îți va face rău constant, toate suferințele duc la boli, nu înțeleg de ce sa stai cu un om care te distruge. Chiar crezi ca nu mai sunt alți bărbați în lumea asta? Părăseste l fără sa te uiți în urma, fără nici un regret, peste ceva timp te vei întreba și tu cum de ai stat lângă un asemenea om. Dacă nu poți sa îl părăsești, mergi la un psiholog, e ceva care te face sa ți dorești sa suferi, o stima de sine scăzută, poate alte traume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

La mine in cartier e una singura cu doua fetite mici, ea tot incerca sa se bage cu mine in seama, imi dadea de inteles ca vrea sa ne cunoastem, ea arata de nota 10 fara exceptii, arata foarte bine si corp si fata.
Chestia e ca nu am vrut din principiu, cresc eu copiii altuia, pai ala a babardit-o si i-a facut doi plozi si eu sa tin la ei ca si cum ar fi ai mei, pentru ca automat daca te combini cu aia ii accepti copiii.
Asta e problema cu femeile acum nu mai stiu de rusine, nu au principii.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"problema cu femeile acum nu mai stiu de rusine" - unele, lupule, unele!