| BiancaBadGirl a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat. Tatal meu are o iubita noua ( este divorțat de mult). Zice ca o iubeste mult si ii dedica tot felul de mesaje pe facebook. Ea ma simpatizează pe mine foarte mult, se poarte cu mine la fel ca si cu fica ei(mai are o fata cu 2 ani mai mica).Eu insa ma prefac ca tin la ea, pur si simplu nu o ppt accepta ca pe o mama o consider doar o simpla amica. Tatal meu ii dedica multa atentie iar pe mine ma da la o parte...e. nasol

Răspuns Câştigător
| NoRegretsxx a răspuns:

Pai ar fi culmea sa o vezi ca pe propria mama. Dar e perfect asa sa stii sa o vezi ca pe o amica. poate Chiar prietena. Poti sa stii sa ii spui si ei asta si o sa vezi ca o sa fie mai mult decat incantata. Ca asta si'ar si dori cu siguranta. Tatal tau o iubeste deci clar ii dedica atentie. Tu nu tr sa fii geloasa si sa te oftici pentru ca e normal. Gandeste'te daca esti tu aia indragostita. ai mai acorda altora acceasi atentie sau 80% din ea s'ar indrepta carte iubitul tau? happy
Incearca sa fii fericita si sa accepti situatia ca lucrurile e posibil sa nu se schimbe. Zi mersi ca nu o iubeste pe una care sa te urasca si care sa iti faca viata un calvar.
Fii recunoscatoare pentru faptul ca ai lucruri minunate in viata ta. Apreciaza.

5 răspunsuri:
| BornToBeLoved a răspuns:

De
Fapt nu te place, vrea sa ii arate tatalui tau asta... Bafta, e naspa
Situatia

| fataciocolata a răspuns:

Daca tatal tau tine la ea si zici ca si ea te simpatizeazape tine incearca s-o aceepti, macarca pe o amica. Fundita?

| blackspygirl a răspuns:

Daca ea tine la tine asta e un lucru foarte bun, si inca cv normal ca nu o poti accepta ca pe mama ta pentru ca nu e! Incearca sa fi sincera in primul rand cu tine insuti, iar apoi sa fi sincera si cu ea, nu te preface ca tii la ea daca nu o faci, lasa lucrurile sa vina de la sine si va fi mai bine

| BiancaBadGirl explică:

Multumesc tuturor pentru atentia acordata. Toti meritati fundite dar din pacate doar unul poate primi. Sa imi fac cont pe acest site a fost o idee foarte buna.