| alina2975 a întrebat:

Bună.Am nevoie să mă ajutați.Am cunoscut un băiat, a fost așa să ne îndrăgostim ambii la prima vedere și după să ne cunoaștem pe o rețea de socializare. Avem deja 2 luni de cînd vorbim pe Instagram, însă în realitate nu am vorbit,doar ne-am văzut din privire,el trăiește departe de mine. Problema e că prin prietenii lui am aflat că el a zis ca nu vrea să vie, dar eu nu cred ca el să zis așa ceva. În conversație nu pare indiferent, vorbim mult și se vede că își face griji pentru mine, mi-a zis ca mă place. Însă nici nu știu ce să fac.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti sigura ca e un baiat? De varsta si cum arata /spune?

| RAY a răspuns:

Lăsați copii prostiile virtuale ca nu duc la nimic, e pierdere de timp, iar ca sa faceți o relație e greu, evitați relațiile online, in orașul tău numai sunt băieți sau la el fete, ce va complicați atât, ce credeți ca aici găsiți ceva mai deosebit sau matur, in principiu neadaptați social au viata online, vezi de realitate si închide Instagram, si eu am încercat, mereu același rezultat =pierde de timp

| Bariel a răspuns (pentru RAY):

Generalizezi, majoritatea prietenilor mei si au gasit prietene pe Facebook, mai apoi urmand sa se cunoasca in viata reala. Internetul este o unealta foarte eficienta de comunicare si a cunoaste persoane noi. Intr-adevar, relatiile la distanta pe internet nu functioneaza pe termen lung in cele mai multe cazuri

| RAY a răspuns (pentru Bariel):

Eu ma referam doar la relatiile la distanta pe internet nu functioneaza pe termen lung in cele mai multe cazuri

| 1997onur a răspuns:

Mai Alina nu înțeleg ceva fa ma sa înțeleg ceva serios

Dece tu crezi ce spune Alți cand băiatul ăla nu ti-a spus el cu gura lui

Nu mai pune la suflet ce spune alți întrebam pe băiat daca vrea sa vina sa va vedeți daca nu vrea e clar treaba voastră ce se întâmpla mai departe cei așa greu? da te înțeleg ai emoți nu le poți controla stiu e nașpa rău mai ales daca ai blocaje atunci e si mai rău dar ți-e frica de răspund eu așa cred dar mai bine sa stii adevărul ori care ar fi bafta ai grija de tine si întrebal pe el personal nu te lua dupa nimeni si gura lumi

Afla de la el adevărul la el este răspunsul adevărat întrebăl Alina

| slayer09 a răspuns:

Faceti-va curaj si iesiti intr-un parc la aer cand e frumos afara, pe o banca, si povestiti fata in fata ce aveti de povestit big grin

| CtBogdan a răspuns:

De ce nu il inviti tu la o intalnire?

| Ceaki a răspuns:

Bună.Am nevoie să mă ajutați.Am cunoscut un băiat, a fost așa să ne îndrăgostim ambii la prima vedere și după să ne cunoaștem pe o rețea de socializare. Avem deja 2 luni de cînd vorbim pe Instagram, însă în realitate nu am vorbit, doar ne-am văzut din privire, el trăiește departe de mine. Problema e că prin prietenii lui am aflat că el a zis ca nu vrea să vie, dar eu nu cred ca el să zis așa ceva. În conversație nu pare indiferent, vorbim mult și se vede că își face griji pentru mine, mi-a zis ca mă place. Însă nici nu știu ce să fac.