| G._Petru_Cristii_2001 a întrebat:

Buna, am o intrebare care după mine ar fi cam dificil un raspuns.
Vedeti voi, cu fata ma inteleg parca mai bine acum... Doar ca nu stiu de ce ma simt neiubit.
Ma puteti ajuta cu un sfat sau cu orice?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Fa-o sa se simta iubita, respectata, apreciata. Dar discret, prin gesturi marunte. Nu iti trambitezi sentimentele pentru ea si nu o sufoci. Un compliment discret, o floare, o mica atentie, un zambet. Vezi ce se intampla. Si incearca sa constientizezi de ce nu te simti iubit. Daca nu ai ceva concret, nu poti actiona pe "nu stiu de ce".

| RainmakerX a răspuns:

Ai 17 ani, nu?
Petreceti clipe frumoase, distrati-va ca si cum ati fi doar prieteni apropiati si vezi ce iese. Prima persoana pe care o intalnesti nu are cum sa fie partenera pe care o s-o ai toata viata. O sa gasesti ce cauti... candva.

| G._Petru_Cristii_2001 explică (pentru RainmakerX):

Nu nu e prima, si da am 17 ani jumate
Totu merge bine, ea se simte iubita dar eu nu...

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai iubirea vine in momentul ca veti avea suta la suta incredere unul in altul, veri fi foarte apropiati gen sa va fie dor cand nu sunteti unul langa altul, vine atunci cand va ganditi unul la altul, cand va daruiti toata atentia si chiar simtiti acea iubire puternica.
Iubirea e cel mai frumos lucru si trebuie impartasit cu persoana potrivita, dar daca tu te simti ne iubit atunci inseamna ca nu simti prost pentru ca simturile noastre nu ne pot insela si mai ales ca ai zis ca va intelegeti parca mai bine acum, deci inseamna ca inainte nu prea va intelegeati si banuiesc ca din cauza neincrederi. Ar trebui sa comunicati mai mult sa va spuneti ce va place unul la altul, ce va place voua separat, ce vreti unul de la altul sa va fiti aproape mereu si sa nu va inselati.