| ratacita_6319 a întrebat:

as vrea sa m puteti ajuta si pe mine de la un timp sunt foarte singuratica si nu ma mai pot intelege cu nimeni si nu stiu care este cauza. Uneori chiar as vrea sa imi pun capat zilelor dar nici macar pentru asta nu am curaj. Nu ma simt in stare. Ma puteti ajuta cu vreun sfat ceva?

4 răspunsuri:
| ĐǿŁŁY a răspuns:

Buna!
Ai incredere in tine insuti fiindca daca nu poti sa ai in tine normal ca n-ai nici in ceilalti si esti singuratica.
Tu poti fi o peroana curajoasa si puternica daca iti doresti lucrul acesta cu adevarat.Doreste-ti si vei reusi.Chestia cu "sa imi pun capat zilelor" nici macar sa nu te gandesti la ea.Toti in momente de slabiciune au tot felul de ganduri negre dar te-ai nascut ca sa traiesti asa ca lupta cu viata si cu tine insuti.Sa nu te gandesti ca nu mai vrei sa traiesti la primul obstacol, la prima cadere. E normal dar dupa nori se iveste si soarele.Asa ca curaj.

Bafta.si Pupici!
♥¢яαzу ♫ ∂σℓℓ ♫ ∂уα♥

| wish221 a răspuns:

Pai eu cred ca este o usoara depresie, toti avem si zile proaste! si sper ca faza cu pusul capat zilelor e o gluma.Esti tanara! ai toata viata inainte! ai putea sa incerci sa vorbesti cu o persoana in care ai deplina incredere si sa ii spui tot ce te deranjeaza, ce ai patit, cum te simti si astfel de lucruri.Asta te-ar ajuta cu siguranta.In rest, ai putea sa incepi sa iti ocupi timpul stand mai mult cu prietenii tai, e vara! Oricum, stai linistita, depresia ta va trece! Sper ca te-am ajutat!:*

| Ana_3880 a răspuns:

Buna:*...Astfel de lucruri se intampla frecvent la varsta adolescentilor. Eu zic ca rugaciunea in acest domeniu este necesara. Cere'I lui Dumnezeu sa te ajute ca sa depasesti acesta perioada. Te va ajuta cu siguranta. In rest iti doresc mult noroc

| ratacita_6319 explică:

Da, stiu ca este o depresie si chiar am incercat sa trec peste. dar pe zi ce trece parca imi merge tot mai rau, am incercat sa vb si cu ai mei, dar tot asa ca nu trebuie sa stagnez parca nici nu ar conta ceea ce zic sau facsad