| napoleon16 a întrebat:

Buna ziua TPU am o intrebare si sper ca ma veti putea ajuta... Mi-am facut de curand o iubita si nu prea stiu cum sa o fac sa se simta fericita alaturi de mine... ma puteti ajuta cu un sfat? Cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

http://youtu.be/hq2KgzKETBw

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"Napoleon" era un as la capitolul femei, printre altele!
Trebuie să o scoți la un suc, la plimbare, vine Crăciunul (la tăiatul porcului, dacă este cazul), mici cadouri, să o introduci în familia ta (să știe și părinții, ori ești prea mic de vârstă?), să comunici deschis cu ea, etc.
Succes!
Pa, pa.

| napoleon16 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu sunt mic am 24 de ani... m-am gandit sa ii dau un cadou de sf Andrei ca o cheama andreea si nu stiu ce i-as putea darui... ai vreo idee? Mulutmesc!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru napoleon16):

Bună.
Ooooo, mulți înainte sănătoși!
Un cadou simbolic. Nu trebuie să-i arăți că ești disperat după ea, nu trebuie să-i invadezi spațiul sau să o faci să se simtă obligată față de tine.
Dacă îi place să citească, o carte este bine venită. Îi plac florila, una în ghiveci de care să aibă grijă pe viitor este taman bună, etc.
Ai înțeles ideea, vezi ce-i place și în funcție și de bugetul tău îi poți face o surpriză plăcută.
Pa, pa.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Fa-o fericita aratandu-i mereu ca o iubesti sincer, acorda-i timp, dar nu doar fizic, timp de calitate petrecut impreuna, iesiti in oras macar de 2-3 ori pe saptamana, la o plimbare in natura cand e vremea buna, la un film sau concert, la un suc, la o cina romantica intr-un restaurant intim sau faceti din cand in cand iesiri in afara orasului. Introdu-o in grupul tau de prieteni si in familia ta si accepta sa te introduci si tu in grupul ei de prieteni si in familia ei. Fii mereu dragut si tandru cu ea, alint-o, rasfat-o, spune-i c-o iubesti, daca ea nu e inca pregatita s afaceti sex, asteapt-o pana va dori si ea asta si cand va fi prima data fa-o sa se simta iubita, nu folosita, si amintirea asta sa-i ramana pentru totdeauna drept una foarte frumoasa si speciaLA DIN VIATA EI. REFERITOR LA CADOUL DE sFANTUL ANDREI, TREBUIE SA-I CUMPERI CEVA neaparat, un lucru acre are legatura cu un hobby al ei sau ceva care isi doreste ea d emult. Ai putea sa-i iei un trandafir rosu sau floarea ei preferata si un lantisor de aur sua din argint cu un pandativ in forma de inimioara sau de cruciulita sau cu initiala ei sau o bratara ori o pereche din cercei din aur sau argint. Daca nu dispui de atataia bani, ai putea sa-i iei un parfum fin, eventual preferatul e4i, daca stii care este, sau o rochie frumoasa, in genul care il poarta ea, sau un ceas de mana dragut si elegant.Ai putea sa-i iei un Cd cu muziica preferata sau daca e pasionata d e lectura, poti vorbi zilele viitoare cu ea despre carti si sa afli ce carte si-ar dori sa citeasca si nu o are in bibl; ioteca si poti sa i-o cumperi si sa ii scrii pe prima pagina un mesaj romantic de la multi ani, iar daca nu ii daruiesti carte, poti sa-i confectionezi manual o felicitare pe care sa-i scrii acest mesaj, pentru ca ii va ramane peste nai si ani ca o amintire frumoasa a dragostei voastre de acum. Ar fi frumos sa o scoti la o cina romantica in oras in seara onomasticii ei si pe urma sa faceti dragoste pentru prima data daca va simtitji pregatiti sau chiarsi daca ati facut deja acest pas ptot faceti dragoste si intr-o astfel de zi mai speciala. Iubiti-va mult si fiti fericiti impreuna!

| TheBlackAng3l a răspuns:

Da-o frate altcuiva care o face daca nu esti in stare...cum sa intrebi asa ceva? intreab-o pe ea ce o face fericita si atunci ai sa stii... daca nu da-o altora ca ti-o "fac" ei fericita

| 1love a răspuns:

Daca te iubeste, rasplatestei dragostea, fa-o sa se simta iubita, pretuieste-o.

| smoke99 a răspuns:

Dai un trandafir sau un buchet de flori si duo la o cina intr-un restaurant happy