| paunmarianbr a întrebat:

Bună!
Am o întrebare pentru voi:
Eu am 23 ani și am o iubită de 40 ani care la rândul ei este căsătorită dar relația ei nu mai merge.
Și acum întrebare:
Ce spune-ți, e posibil să avem vreo șansă în viitor?
Și precizez faptul că ne iubim foarte, foarte mult.
Aștept răspunsurile voastre cât mai sincere.
Dau Funda celui mai sincer răspuns și celui mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
| Dlkee_NikoLee_1995 a răspuns:

Ar trebuii sa ii facii o propruneree sa o puii sa aleaga intre tine si sotul ei atunci vei vedea cu adevarat daca te iubeste pe tine sau are un interes. Daca te alege pe tine pote sa vb cu sotul ei sa divorteze si sa se casatoreasca cu tine cu siguranta atunci vei avea o sansa in viitor dar si planurii pentru viitor. Sperr sa itii fie de folos raspunsul meu sper ca e un sfat bun daca consideri asta astept FUNDITA de la tine Multumesc!

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In principiu, nu! Sunt diferente de mentalitati, pasiuni, preocupari.Acum nu le simti, dar daca ati convietui impreuna nu ar mai fi la fel.Majoritatea tinerilor simt diferentele de mentalitati ale propiilor parinti.Nu iti este departe de varsta mamei (banuiesc) si iti spun eu ca vine o perioada cand vrei sa te simti barbat si nu sa fi tratat ca si copilul mamei! Sunt trecuta de 40 de ani si chiar mi-as permite sa-ti spun ca vina pleca de la acea femeie!

| anad a răspuns:

Daca spui ca va iubiti e clar ca ea chiar vrea sa fiti impreuna. Orice om are dreptul la viata si fericire si bravo voua ca reusiti sa treceti peste prejudecati. Ar fi insa pacat de tine daca ea ar vrea doar sa scape de o casnicie care nu-i mai convine!

| William a răspuns:

Esti tanar, gaseste si tu o fata de varsta ta si las-o pe mamaie ca peste 2-3 ani iese la pensie.

| DNSK a răspuns:

Relatiile de gunul nu-s bune. iti vei da seama de asta la un momendat

| MMihai a răspuns:

Unii bărbați mai vor și copii.
Cu asta nu poți avea copii decât în următorii 2 ani, că după asta va intra la menopauză.
Ești dus cu capul, că vrei să te căsătorești cu una cu 17 ani mai mare și nu te-ai gândit că cu asta nu vei putea avea copii decât în următorii maxim 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia voastra va merge cel mult 10-15 ani. spun din experienta mea privitoare la vreo patru cupluri de genul.mai departe de atat, depinde de voi, mai ales de tine, daca relatia va dura atata.insa ma indoiesc, omul e ca vantul.se intoarce si schimba brusc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil să meargă doar ca o aventură, dar nu se știe. Poți să încerci ceva dacă te plictisești. Deși e o diferență. Tu te-ai maturizat, dar ea și mai mult. Poate are alte dorințe de la viață.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Poti sa te superi dar eu iti raspund din punctul meu de vedere.
Esti tanar, tu doar crezi ca o iubesti, la fel si ea, dar nu e asa. E o fantezie ce tine un moment (1luna, 2,1 an maxim).
Va iubiti numai in pat, in rest nu happy. Si de ce sa fii cu o persoana care aproape iti este mama? Ea banuiesc ca are copii aproapoe de varsta ta. Cum te-ai simti sa le fii tata?
Gandeste-te mai bine la aceasta relatie si zic eu, sa iti alegi o fata de varsta ta!

| sensualus a răspuns:

Mda, cat o mai prinzi bunuta, dai biniditat si adanchappy

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
M-am uitat la intrebarile si raspunsurile tale pe acest site.
Zi drept : nu ai inca 23 ani.
uite de ce zic asta : http://www.tpu.ro/utilizator/pezq/intrebari/
Acestea sunt preocuparile tale. :))
Si oricum, daca problema ta este adevarata, gandeste un pic : vrei copii si mama pentru ei?
sau vrei doar sa ti-o tragi la liber cu femeia aia?
Ca acest fel de relatie te va urmari pe minim 15-20 ani. Succes

| SSWK a răspuns:

Orice este posibil.
Cat de sigur esti ca tu esti cel ales, ca nu esti doar o distractie pentru ea?
Poate ca ea se simte bine in situatia asta.
Defineste "sansa in viitor" pentru tine, pentru ca nu este foarte clar...

| maryus83 a răspuns:

17 ani diferenta daca are fix 40.si cand tu vei avea 40 ea va avea 57de ani. teoretic ai sanse, dar diferenta asta de varsta nu conteaza acum ea se va simti in timp si atunci veti putea trece peste aceasta diferenta.ea acum probabil ca traieste sentimente pe care nu le-a mai trait demult cu sotul, dar daca va casatoriti trebuie sa existe compatibilitate respect si intelegere.cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea cat de departe vede relatia voastra dar fara sa o presezi

| aikman01 a răspuns:

La 23 de ani te gandesti la o relatie de lunga durata cu o femeie care avea o lunga durata de viata cand te.ai nascut tu... ar trebui sa te gandesti ca atunci cand tu o sa ai 33 ea o sa aiba 53. parerea mea e ar trebui sa iti cauti pe cineva de varsta mai apropiata, sa imbatraniti amandoi

| BeiiBiie a răspuns:

Heii!
Eu zic sa iti vezi de viitor. Daca va iubiti mult intreab-o pe cine ar alege dintre tine si el. Daca spune pe el, atunci eu zic sa o trermini cu ea. Daca te alege pe tine si se desparte de sotul ei..etc...fii cu ea. Daca nu face asta sau daca nu va intelegeti termin-o cu ea.Nu merita sa suferi dupa cineva.
Succes :*

| Betilina a răspuns:

Da, de ce nu daca va iubiti asa de tare!