| Leili a întrebat:

Am o mica întrebare pentru persoanele care au trecut printr-o impacare cu un fost prieten. Dar pot răspunde și persoane care n-au trecut prin asta. Acum câteva luni bune fostul meu prieten s-a despărțit de mine și mi-a dat de înțeles ca motivul ar fi fost distanta dintre noi. Ne vedeam odată pe sapatama sau la doua săptămâni. L-am înțeles și nu i-am reproșat nimic pentru ca țineam mult la el și nu voiam sa îl oblig sa rămână cu mine. Acum m-am mutat în orașul în care sta și el. Am rămas prieteni buni și ne înțelegem de minune. Când ne întâlnim cu prietenii comuni petrecem mult timp unul lângă altul. Ne jucam. Adică ne gadilam., ne luam în brate, el ma mai inghionteste sau îmi pune piedici, ma pupa pe frunte, se joaca cu nasul meu pentru ca știe ca ma enervează... Pana sa ma mut în oraș oarecum am reușit sa trec peste despărțire., apoi am crezut ca am reușit sa trec și peste faptul ca încă îl iubeam. Dar de fiecare data apărea ceva ce îmi retrezea sentimentele fata de el. Acum am ajuns sa îmi doresc sa ne împacăm și chiar vreau sa vorbesc cu el despre asta. Prietenii obișnuiesc sa facă glume pe seama noastră când ne vad apropiați. E exemplu spun ca vezi ca te bate nesasta, sau du-te și potolesteti soțul... Mai zic și ca ne sta bine împreună și acum nu de mult unul dintre ei a bătut apropoul unei împăcări. Ca de ce nu ne împacăm și chestii. Nici unul dintre noi nu a zis nimic și asa a rămas în ceata. Acum vreau sa ii propun sa ne împacăm, dar n-am idee cum sa o fac, deoarece de fire sunt mai timida și n-am idee cum sa deschid subiectul asta. Aveți vreo idee? Ma tem ca dacă ii zis direct o sa creadă ca sunt disperata sau ceva. Și nici prietenia nu vreau sa i-o pierd în caz ca el nu-și dorește o impacare. Ma puteți ajuta? ☹️

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu stiu daca ar avea rost sa te impaci cu el.
Eu as zice sa mai astepti un pic, sa fii sigura ca vrei sa va dati o noua sansa. Poate face el primul pas.

| Iote a răspuns:

Pai daca el a motivat ruperea cu distanta, tot el ar trebui sa vina sa spuna "suntem aproape, suntem impreuna". Dar cred ca in realitate nu mai vrea nimic. Can nu erai acolo, i-a fost usor sa minta cu "distanta". Dar, poti sa pui pe cineva sa-l intrebe ce are de gand daca stii sigur ca nu are pe altcineva.

| Leili explică (pentru Iote):

Nu știu! Am sa încerc sa aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Retine doua lucruri esentiale :

Prima ar fi ca "adevarata prietenie rezista timpului, distantei si tacerii".

Iar a doua " ca sa nu mai bati la usi care ti-au fost inchise". Acum depinde de voi cum procedati mai departe.

| Raducons a răspuns:

Cred ca trebuie sa astepti un pic sa vezi ce face el, ar fi mai ok sa iti propuna el impacarea, Este ciudat de ce nu a facut asta, mai ai un pic de rabdare

| LoVance0000 a răspuns:

Mai bine lasă tu băiatul să facă primul pas. Dacă-şi permite sā te sarute pe frunte..inseamna ceva.Acest tip de sarut inseamna respect.Mai asteapta si fate cateodata ca se mai stinge interesul față de el sa vezi cum reactioneaza

| Leili explică (pentru LoVance0000):

Pai odată când am încercat sa îl ignor puțin sa vad cum reacționează a venit la mine și a spus ceva de genul "Nu ma bagi în seama? Bine atunci.". Nu îmi mai amintesc bine dar asa ceva a zis. Și apoi se ferea de mine și se făcea ca e supărat, dar zâmbea

| Leili explică (pentru LoVance0000):

Și unii băieți sunt orgolioși și prea mândrii ca facă un asemenea pas chiar dacă ar vrea sa îl facă.

| LoVance0000 a răspuns:

Mai asteapta! nu pune pe nimeni sa intrebe nimic.

| tibispeedo a răspuns:

Lasa-l pe el sa vina, chimia din partea ta este asa ca asteapta sa explodeze ca o sa se intample daca el nu are pe alta, te asigur happy