| ayumu a întrebat:

Buna happy
Am o mica problema si as vrea sa stiu si parerea voastra.
So sunt intr-o relatie cu un baiat de vreo 3 saptamani si pare ca merge bine numai sunt cam confuza in ceea ce-l priveste. Cand iesim e totul perfect, vorbim si ne intelegem bine, el isi face planuri de viitor si chiar mi-a cerut sa ma mut cu el. Problema este ca dupa ce intalnirea se termina, se termina si orice legatura dintre noi. Nu ma suna, nu imi da mesaj nimic. L-am sunat de cateva ori si el a raspuns imediat si chiar parea dornic sa vorbim, dar daca eu nu il caut el nu da niciun semn. Ce poate sa insemne asta?

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să însemne că TREBUIE gândești problema la rece și să stai cu el de vorbă referitor la comportamentul său față de tine.
Tu câți ani ani de vrei să te muți cu el?
Viața de cuplu nu constă numai în sex, ieșiri cu prietenii, etc. ci și multe responsabilități, neajunsuri, neîmpliniri, etc.
Pa, pa.

| ayumu explică (pentru Legiuitoarea):

Stiu asta, dar, fiind cea implicata in relatie, nu am cum sa gandesc situatia asa cum as vrea(la rece) pentru ca fie ca vreau fie ca nu o sa fiu subiectiva
Tocmai ca nu vreau sa ma mut cu el.el mi-a propus de 2 ori pana acum si tot bate apropouri si eu mereu il refuz..am tinut sa mentionez asta pentru ca daca el voia doar sex era mai logic sa imi fi cerut sa ii fac o vizita, nu sa ma mut cu el
Stiu ca asta si tocmai de aia nu am incredere in el pentru ca pana acum nu mi-a demonstrat cu nimic ca fi dispus sa isi asume toate astea. Desi se bate cu pumnul in piept ca vrea ceva serios actiunile si comportamentul lui nu prea spun asta

mira
| mira a răspuns:

Inseamna ca il interesezi intr-o mica masura.Adopta si tu o atitudine mai indiferenta ca sa te lamuresti.

| ioanaioana a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? Spune-i ce te deranjeaza si vezi cum reactioneaza

| ayumu explică (pentru ioanaioana):

Daca ma suna doar pentru ca ii cer eu asta si nu pentru ca asta vrea el nu ma incalzeste cu nimic

| ioanaioana a răspuns (pentru ayumu):

Stiu asta..de asta ti-am spus sa vorbesti cu el despre chestia asta. Pentru ca el oricum singur nu isi va da seama deci sau ii spui tu sau nu ii spui si ramai cu chestia asta. In momentu de fata tu trebuie sa faci pasu asta pentru ca el nu va face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca este timid happy Poate ii e frica sa nu te deranjeze cand te suna tongue Sau poate are mai multe fete... Faza cu timiditatea se vede dupa el, dupa cum se comporta happy Depinde de tine daca ai incredere in el tongue

| ayumu explică (pentru anonim_4396):

Nu e genu de om care sa fie timid..stie ce vrea si merge drept la tinta..nu am incredere in el pentru ca nu a facut nimic ca sa o castige. oricum increderea e ceva ce se castiga in timp, acum problema e ca ma deruteaza prin comportamentul lui fata de mine gen spune mereu ca ii e dor de mine dar nu ma cauta niciodata

| anonim_4396 a răspuns (pentru ayumu):

Ai putea sa ii spui lui asta laughing Si vezi ce iti zice tongue Dar asta doar daca ai incredere in tine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el despre asta? poate nu o avea bani pe telefon

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Suna a om cu mai multe fete, adica tu nu esti singura candidata.

| Alisse a răspuns:

El stie sa iti raspunda cel mai binehappy Mai bine ii spui de la inceput ce te deranjeaza.

| ayumu explică (pentru Alisse):

I-am spus, adica i-am sugerat...am lipsit 4 zile si cand m-am intors tot zicea ca i-a fost dor de mine iar eu i-am raspuns ca daca ii era dor m-ar fi sunat macar o data in 4 zile.mi-a bagat o scuza amarata cum ca a vrut sa imi dea spatiu si sa imi lase timp

| pilifalexandru a răspuns:

2 posibilitati:
1) Nu vrea sa te sufoce ori nu ii plac conversatiile telefonice/online ci doar cele face to face.
2) Mai are pe cineva, dar avand in vedere ca s-a afisat cu tine peste tot nu esti nr.1 si cealalta nr.2 si o tine ascunsa ( dar e putin probabil ).
Totusi cred ca nu vrea sa-ti stea pe cap.

| alezander12 a răspuns:

Nu are bani pe contbig grin
dar daca sa fim seriosi el, cum s-a mai spus, mai are pe cineva.
poti sa-i spui ce te deranjeaza ar putea el sa aiba vreo problema sa ceva de genu.

| ayumu explică (pentru alezander12):

Are pe telefonul de serviciu, plus ca ar putea sa ma caute pe facebook/skype dar nu o face
M-am gandit si eu la asta dar s-a afisat cu mine peste tot, ii stiu si unii din prietenii apropiati. Daca as fi fost cea de pe locul 2 nu ar fi fost mai logic sa ma tina oarecum ascunsa?

| alezander12 a răspuns (pentru ayumu):

Nu te pretueste, nu te merita.
Dar totusi ar fi mai bine sa vorbesti cu el despre dilema aceasta!
daca va continua astfel nu trebuie sa te chinui din cauza unui badaran s-ar putea sa fie alt baiat care intr-adevar tine la tine!
succes!

| TheLegend1997 a răspuns:

Asa sunt baietii. adica nu sunt toti la fel... daca nu ii conatactezi tu ei nu par prea interesati. totusi e putin ciudat daca sunteti impreuna de 3 sapt. incearca sa vorbesti cu el. adica daca in relatie e doar dragoste si incredere nu e..Nu e ok. Sper ca te-am ajutat! :*

| idico a răspuns:

Deci gandeste-te ca sunt trei saptamani aveti timp sa iesiti.NU TE PANICHIA.SAU POTI SA VB CU EL DESPRE ASTA.