| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am o problema. Mama il inseala pe tata. Il inseala foarte rau. M-am uitat in telefonul ei si isi trimiteau numai mesaje de dragoste si inimi si o poza cu ei pupandu-se. Am 12 ani si am aflat asta fara sa vreau si m-a cam afectat.

17 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Daca se pupa doar prin telefon, nu il inseala.
Si pe cine pupa?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Trebuie să înțelegi că nu-i frumos să umbli in telefonul mamei tal este ceva personal

Iar mama ta face ce vrea cu viața ei este alegerea ei dacă rămâne sau nu cu tatăl tău nu ai de unde ști cum se comportă tata tău cu Adevărată cu mama ta poate ca nu stiu multe fiindcă ești mică iar anumite lucruri rămâne intre adulți oamneii mari

Du-te vorbește cu mama tot ce ai văzut pe telefonul ei este urgent sa-i spui asta dar spune-i doar ei așa este frumos si normal pentrucă nu-i deloc frumos ce ai facut si cereți scuze de la mama ta alta data sa nu mao faci asa nu-i deloc bine nici frumos

Du-te si vorbește cu mama ta tot ce am facut dar doar cu mama ta nu-i deloc bine ce ai facut nici frumos sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu i as spune tatăluihappy nu e corect

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa ne spui si noua cum "te-a cam afectat"?

| Saiko10 a răspuns:

Ii spui tatalui tau si rezolva el restul, un om ar trebui sa stie ce se intampla la el in relatie, poate fi foarte dureros sa fie mintit asa, daca nu este asa de serios va rezolva el, daca este serios va rezolva tot el cu mama ta, tot ce poti sa faci este sa ii spui.

| Mosotti a răspuns:

Si ce treaba ai tu ce face mama si tata? Lasa-i in plata lor sa faca ce vor si cu cine vor, vezi de treaba ta, de viata ta, prieteni, scoala, pasiuni.
Nu are de ce sa te afecteze atat timp cat ambii parinti se poarta ok cu tine.

| Mosotti a răspuns (pentru Saiko10):

De ce i-ar spune tatalui? Ce treaba are el cu ce face maica-sa cu viata ei privata? Sa isi vada de treaba lui. Atat timp cat cu el se poarta parintii amandoi okey, nu il intereseaza pe el altceva.

Daca spune tatalui, va si scandal in familie si ii va fi rau si lui, deci si-ar face rau.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa ii zica tatalui? Ce treaba are el cu ce face mama si tata?! Sa-i lase in pace ce fac cu viata lor privata, atat timp cat in fam e okey, e liniste, atata conteaza. Daca ii zice, o sa iasa scandal si il va afecta si pe el, deci prost sa fie sa se bage in asta.

| zilog a răspuns:

Fă o filmare cu telefonul tău la toate dovezile astea pai aratăi tatălui tău.
ca să se despartă de ea
și propune-i să mergeți prin Ukraina șî republica Moldova să găsiți o mamă nouă.
Nu e corect tatăl tău munceșțe se zbate de zeci de ani să crescă un șarpe la sânul lui o viperă
De ce să îșî piardă tată tău totă viață și să nu fie iubit de nimeni
Merită șî el un TE IUBESC sincer
așa că este de datoria ta să strângi mai întâi toate dovezile
să le printezi
sa le filmezi
apoi să le pui la dispoziția tatălui tău după ce le ai pe toate
si să păștrezi ceva copii in cloud
si pe la ceva prieteni
si ascunse pe la bunicii din partea tatalui pe undeva
sa nu cumva sa te perchezitioneze si sa țî-le ia mama ta pe toate sau tatal tau ne stiind cum sa reactioneze sa le rupă apoi să ii trebuiască.
Așa că poate mama ta îl otrăvește zi de zi pe tatăl tău ca să moară să il aducă pe cel nou în casa tatălui tău
și o să te trezești că mâine poimâine de câtă sticlă tocată mercur si otravă i-o fi pus mamna ta tatălui tău în mâncare
o să moară tatăl tău și
pe urmă o să îți aducă tatăl cel nou care doar o să te bată că te urăște că consumi respiri exiști
și o să vrea să mori dispari pentru că vrei apă caldă consumi detergent faci gălăgie te miști prin casă fojnești calci mergi
consumi haine chestii trebuie să cheltuiască pentru tine
in loc să fie un parazit intreținut de mama ta
și el se v oftica ră de tot că ești si tu pe acolo
si dcă ești fată o să vrea ceva mai tânăr mai proaspăt
poate chiar o să se și dea la tine

asa ca fa acum ce trebuie sa faci si spune-i tatalui tau totul ca să scape de scorpie
poate camama ta te-a făcut pe tine doar ca să aibă cum să il fraierescă pe taăl tău nici nu te iubește
poate că tu nici măcar nu ești copilul tatălui tău
ci te-a băgat pe gâtul lui ca șî când ai fi al lui
ia intereseazăte daca nu cumva mama ta era deja insărcinată in momentul in care la constrâns pe tatăl tău si amenințat să se mărite cu ea
pentru că tatăl tau era cineva si ea impinsă de scopria de mama ei profitoare la văzut pe tatăl tău ca bărbatul bun de luat de fraier
de a face bani de la el

Poate că tatăl tău avea aparatament job interesant si el si-a jertfit viața lui ca să ițî fie ție bine
așa că tu chiar dacă ții la mama ta trebuie să fii un om demn sa iti iei inima in dinti si să il ajuti pe tatal tau sa fie si el o data in viata acesta iubit

Dacă o să se întâmple să reușescă să îl distrugă psihic pe tatăl tău manipulatoarea scorpia să il omoare sau să îl distruga
ea fiind manipulata de profitorul ala cu care este ea
atunci tu vei fi următoarea vicimă
pentru că tu vei sta in calea fericirii lor

Așa că tu acum fără să șție nimeni trebuie să îti iei certificatul de naștere buletinul să știi doar tu de ele eventual să le duci la buncicii din partea tatălui

să îti car lucrurile de valoare pe la bunicii din partea tatalui

daca iese scandal sa spui la politie
apoi vei fi chemata pe la tribunal va veni o ancheta de la primarie ancheta sociala
sa spui atunci ca mama ta
te-a amenitat cu moartea daca a facut asta
la amenitat dese ori pe tatal tau cu tutitul daca a facut asta
ca nu este sanatoasa la cap daca nu este
ca sa o ia sa o duca la spital
ca altfel ea pentru ca a stat in casa cu tatal tau x ani va vrea sa faca rost de toata casa
daca spune ea ca ea vrea sa ramana cu tine in apartament
sau in casa
ea va influenta instata pe ideea sa i-se faca mila
si sa ii ia tatalui tau totul totul tot

Dar daca tu spui ca ea te-a amenitat ca nu te mai trezesti viu daca a facut cumva treaba asta

Daca spui ca este violenta verbal si fizic
daca spui ca te bate
și că ea este aceea cere mereu face scandal care cauta scandal
care ii ia din buzunare banii tatălui tău

atuinci și taăl tău va putea să primescă jumătate din ceea ce este de fapt al lui
casa lui
aca si el merita ca si-a dat viata ca sa te crescă pe tine

asa ca ar merita si el putina dragoste si respecti si dreptate ca să poată să îsi ia si el jumatate din casa ca să poată să își cumpere o garesoniara
sa nu se sinucida
pentru ca la barbati la o vasta gata cred ca mopartea sinuciderea este singura solutie

si ti-ar place ca din cauza mamei tale sa se sinucida tatal tau

daca nu atunci ajutal să scape de nenorocirea din viata lui

Daca te intreaba cumva la tribunal cu cine vrei sa rămâi cu mama sau cu tatăl tau
ai putea să spui că mama ta te-a amenitat de multe ori că îți pune otravă în mâncare dacă cumva a făcut asta

ia gândestete tu dacă nu cumva mama ta te ameniță periodic cu moartea!?

Eu nu zic să minți lucuri care nu exixtă în realtiate
ci eu te pun sa fii mai atent atenta să vezi daca nu cumva mama ta te-a amenintat in decursul timpului că nu te mai trezesti viu!?

Si daca este așa inseamnă că trebuie sa fii alaturi de tatăl tău!

| mgtow a răspuns:

Anuntal imediat, fa poze sau ii duci telefonul direct. Daca divorteaza pleci cu el

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Ala trebuie sa stie cu cine sta, nu e normal sa fie inselat - daca el ar insela nevasta si ea in acelasi timp in secret atunci ar fi fair play (desi nu concep tampeniile astea) cand 1 partener e inselat cel mai bine e sa se desparta altfel va afla mai incolo si va fi mai rau. Referitor la panarama a fost fraiera daca a vrut copil apoi sa isi insele sotul, mai bine statea singura si se culca cu toata Romania fara sa aiba treaba cu nimeni

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Si daca inseala si e ok in familie, care e problema? Nu e nici una, de ce sa stricam linistea? Ce castiga el ca si copil? Scandaluri, divort, etc, daca ii e bine asa, e liniste in casa, si ei se poarta frumos amandoi cu el, nu are el treaba.

Deci face un rau daca ii zice, si lui si la toti, nimic bine.
Daca a mea m-ar insela dar cu mine se poarta f okey, nu ma intereseaza, pe mine rezultatul ma int, daca ma iubeste pe mine si e ok, faptul ca are nevoie de ceva diversitate sexuala, nu ma deranjeaza, totu e sa fie bine cu mine, atat ma intereseaza.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Nu e corect pentru victima. Si asa copilu va ramane marcat si va repeta experienta inselatului sau nu se leaga de nimeni daca primde neicredere. Tot mai bine e burlac pe viata cu bani, masini performante & femei pe doquier

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Si daca o sa insele ce? Lasa sa insele, oricum rau nu e, te distrezi. Insa daca zice asta acum, face doar rau, ca oricum experienta inselatului o are deja.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Tu mai bine te faci peste, familist nu te vad deloc. Pari masochist de fel - pentru mine un robot uman tip femeie sa ma atraga la maxim ar fi cea mai buna alegere, nu imi place sa fiu mintit si nici sa traiesc cu una care inseala

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Pai daca-s familist am grija ca femeia mea sa nu ma insele, mama lui inseala ca nu e multumita de tata, ceva nu merge intre ei, asta e clar, poate nici el nu se comporta cum trebuie cu ea.
Si atat timp cat nu sti ca te inseala, e okey, asta daca cu tine se poarta bine.

Nu sunt maso, dar pe mine nu ma deranjeaza daca ma inseala, atat timp cat cu mine se comporta bine, de ce m-ar deranja? Nici n-ar trebui sa ma minta, daca-mi zice clar ca na, are nevoie de diversitate sexuala doar, e ok, cu conditia ca, cu mine sa fie f bine.
Ce, daca mai face din cand in cand si cu altul, daca familia e familie, unde e problema?
Nu as fi familist daca eu as neglija familia, nu altfel.
Ca daca e in cazul cand eu nu ma comport bine si ca de aia o face, atunci am grija sa vad ce am gresit de ma inseala.

Dar daca pentru tine e mai misto una sa te atraga maxim, e f bine si asa.

| alexalx1234 a răspuns:

Și se spune că femeile devin mai mature odată cu vârsta... Pe dracu