| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Mare.
De o bucata buna de vreme,mama mea primeste telefoane de la un barbat anume si poarta conversatii ciudate...
Nu de mult timp,am prins curaj si m-am uitat in telefonul ei.
Acolo erau mesaje de la barbatul respectiv probabil,cu continut de genul:
"Te iubesc soare"
"Noapte buna iubire"
Si chestii asemanatoare (n-am apucat sa ma uit bine,sau in intregime la toate).
In anumite seri,ea spune ca merge sa alerge (jogging),desi e cam prea tarziu pentru asta.
Dar intr-o seara anume chiar inainte sa plece,telefonul ei a ramas deschis la mesajele primite,iar ultimul mesaj trimis de acelasi barbat mentionat si mai sus,ce spunea "Te astept pisi".
Eu ce sa inteleg de aici? Ca ea se intalneste cu el!
Ce sa fac? Eu nu vreau sa aduc vorba de asta,pentru ca nu vreau sa o ranesc si familia mea e o familie relativ fericita, nu exista certuri intre parinti, nici vorba de divort!
Eu doar mi-am dat seama ca probabil (99% sigur) mama il inseala pe tata.

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Eu iti voi da un sfat prietenesc. Daca vrei ca familia ta sa se destrame, spune-i tatalui tau despre tot ce ai vazut. Daca vrei sa dai cartile pe fata, spune-i mamei tale ca stii. Explica-i faptul ca iti doresti ca familia ta sa ramana unita, sa nu-si bata joc de voi toti si de ea! Roag-o sa iti spuna ce se petrece, si daca il mai iubeste pe tatal tau... Daca te iubeste pe tine si pe fratii tai(daca ai), va face ce e mai bine pentru voi! Intr-o familie trebuie sa existe respect, dragoste reciproca si cel mai important: INCREDERE. Tatal tau are incredere in ea, dar ea va minte pe toti! Vorbeste cu parintii tai, va fi mai bine pentru tine! Funda?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din mesaje asa reiese ca il inseala dar poate e mai bine sa lasi lucrurile asa cum sunt

| Pufi1999 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Spune-i ca si-a lasat telefonul deschis is ca i-ai vazut mesajul ala si asa ca te-ai uitat si la celelalte. Vezi ce iti va spune ea si rezolva cumva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine ar fi ca mama ta sa ii spuna asta, desi nu e posibil. L-ar durea mai mult sa afle asta de la altcineva. Vorbeste cu mama ta si spune-i ca ai aflat si cere-i sa incheie aceasta relatie, in caz contrar ii vei spune tatalui tau. Daca continua asa vorbeste cu tatal tau, oricum intr-o buna zi tot va afla. Imi pare rau pentru situatie straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ii spui mamei tale sunt mari sanse sa nege, iar daca ii spui tatalui sunt mari sanse sa se nasca o cearta urata.
Poti inchide ochii, poate nici tatal tau nu a fost un sfant.
Si stiu ca iti e greu si tinzi sa ii iei apararea dar daca afla nu poate iesii prea bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mama mea il inseala pe tata. I-am spus ca nu-i frumos ce face si mi-a zis "dar ce, esti geloasa? e treaba mea ce fac si cu cine vorbesc". Iar ea e o grasana si o urata, mi se face sila... desi e mama mea. Insa nu pot sa inteleg comportamentul ei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iar tatal meu e bolnav si stie ca ea vorbeste cu altii. Odata i-am spus "mai tata, dar tu nu vezi e face mama?" ca vorbea de fata CU EL la telefon cu ALTII! Si el a inceput sa se certe cu mine, ca sa o las in pace. De-a rasul plansul. Eu ce sa mai zic de familia mea?

| eurynomus a răspuns:

Daca inseala nu e problema ta si nu trebuie sa te bagi, tatal tau trebuie sa faca ceva si asta doar in conditiile in care decopera singur

| papusica987 a răspuns:

vorbeste cu ea.
spune-i ca stii.
ar mai fi o varianta, ca ea si tatal tau sa nu se mai inteleaga si sa ramana impreuna doar pentru tine, deci in cazul asta fiecare ar putea sa faca ce vrea!

| spaghetty a răspuns:

Trebuie sa ii spui tatalui tau.
El trebuie sa stie ca ea se intalneste cu altul.Nu poti ramane indiferenta. Vorbesti prima data cu ea si daca nu e serioasa ii zici tatalui tau cu toate ca ar trebui sa ii spui oricum

| mada1820 a răspuns:

Cel mai bine ar fi in primul rand sa iti faci curaj sa vorbesti cu mama ta, daca nimic nu se va schimba atunci cel mai bine ar fi sa ii spui tatalui tau, oricum intr-un final totul va iesi la suprafata, mai bine acum decat mai tarziu.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Are amant discuta cu ea vezi care este baiul

| zahre a răspuns:

Eu zic sa taci din gura. Sa nu-i spui mamei tale ce sti, deoarece s-ar putea sa iei o bataie zdravana si nici tatalui tau sa nu-i spui ca sa nu sufere.Pa!

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns:

Adevarul doare mai mult si mai tare, dar vindeca mai bine...
Fa ce iti zice propria constiinta, nu ce iti zice un strain, pentru ca implinirea destinului tau e o problema pe care trebuie sa ti-o asumi singura in viata.

| ImHere a răspuns:

Urat. Cred ca te simti tradata si tu, chiar daca e vorba de tatal tau. Parerea mea e ca daca el nu a observat nimic, si tu da, inseamna ca nici lui nu-i pasa si poate si el o inseala si de aia si ea sia permis.

| Bosutarionelconstantin a răspuns:

Spune-i ei ca ai aflat

| MihaelaStanciou a răspuns:

Vorbeste cu ea

| CrazyAngel01 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui ca nu e bine ceea ce face, sa se gandeasca prima data la tine ca iti distruge fericirea si de dragul tau sa renunte la aventura pe care a inceput-o cu acel barbat. In caz ca nu te intelege si nu renunta la iubirea ascunsa, spune-i tatalui tau sa o ia sa vorbeasca cu ea si sa nu se certe pentru ca asa ajung amn2 sa iti faca tie rau.