| anonim_4396 a întrebat:

Bună happy! Am o problema, pana azi am vorbit cu prietena mea dar la un moment dat mi-a dat bloc fara niciun motiv, am vb de dimineata putin apoi pe la 10 i-am trimis un mesaj romantic foarte dragut si raspunsul ei a fost "Ma abtin de la comentarii". E genul de fata care apreciaza mesajele frumoase venite de dimineata, de noapte buna sau in general, dar acum m-a blocat, nu stiu ce se intampla cu ea, are probleme dar nu vrea sa imi spuna nimic. Vreau sa ii fiu alaturi sa treaca peste ele, dar azi am simtit ca mi-a fugit pamantul de sub picioare cand am vazut ca m-a blocat.
Ea era singura prietena pe care am avut-o cu adevarat... in decurs de 3 luni am pierdut multe perdoane dragi mie dar daca as pierde-o si pe ea nu mai am pentru ce sa traiesc, cad vb cu ea uit de tot daca nu vb ma simt foarte prost, vreau un sfat.

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca ti-a raspuns "ma abtin de la comentarii" si te-a blocat, inseamna ca mesajul tau a fost de vina. Esti sigur ca a fost dragut si romantic? poate ai facut o gafa si nu iti dai seama.

| Oaky98 a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu am facut nicio gafa ar mesaju a fost foarte dragut

| UnBroken2016 a răspuns:

De ce i-ar placea de un disperat? Nu ai gresit cu nimic si totusi te omori sa ii scrii 15 mesaje. Saracul de tine

| Eastwood a răspuns:

Pai daca sunteti prieteni cel mai important este sa comunicati si sa aveti incredere reciproca.
Poate ai suparat-o sau a aflat ceva ce ai ascuns fata de ea, gandeste-te bine de ce ti-ar da block.
Sun-o si cere-i explicatii, de ce ti-a dat block. Daca e sa nu mai vorbeasca cu tine, nu e capat de lume, nu insista ''iarta-ma'', poate nu ai nici o vina si nu merita sa-ti lasi demnitatea calcata pentru o fata, esti barbat. Daca si ea te considera asa un prieten de bun, cum o consideri tu, va reveni totul la normal.

| Oaky98 a răspuns (pentru Eastwood):

Nici la telefon nu raspunde si nu am gresit cu nimic fata de ea

| kandaraki a răspuns:

Din senin nu poate fata sa procedeze asa, desi in ziua de azi poti sa te astepti la orice. Scrie-i un ultim sms in care o intrebi direct ce s-a intamplat de nu mai vorbeste cu tine si atit. Astepti, nu ii mai scrie si nu ii mai suna. Daca te va suna ea sau daca iti va da vreo explicatie, ok, daca nu - uito!

| Oaky98 a răspuns (pentru kandaraki):

I-am dat aproape 15 sms-uri in speranta ca o sa imi spuna dar nu imi raspunde deloc

| dannyel86 a răspuns (pentru Oaky98):

Poate are o problema si vrea sa fie singura. Nu insista sa intri cu forta in intimitatea ei, daca fata nu doreste acest lucru. Cu cat continui cu atitudinea asta, cu atat te va indeparta mai mult. Ai intrebat-o ce voiai sa stii, chiar daca nu vrea sau nu poate sa-ti raspunda acum. Da-i timp si las-o pe ea sa decida cand si cu cine va vorbi. Precum s-a spus, daca nu vei mai auzi de ea, o poti uita. Lumea e plina de fete. Ii va parea rau ca nu te-a apreciat, daca a facut asta dintr-un moft, o toana. Se poate sa fie, totusi, ceva serios. Si atunci trebuie lasata in pace o perioada de timp. happy Ai rabdare cu ea!

| kandaraki a răspuns (pentru Oaky98):

Pai atunci i-ati gandul de la ea, se joaca cu tine, nu te respecta fata. pentru ce sa te zbati? mai bine ai face sa o lasi in pace si sa o uiti!

| yoana98 a răspuns:

Sunt de acord cu Broken2016. Ai perfectă dreptate