| anamariailie a întrebat:

Am o problema si poate ma puteti ajuta cu un sfat...De 7 luni sunt cu un baiat si totul a fost mai frumos decat credeam ca o sa fie.El m-a integrat in familia lui si in gasca lui, dar simt ca inca nu a uitat-o pe fosta. A fost cu ea vreo 2 ani din cate am inteles, dar nu mai e cu ea de vreo 2 ani si ceva. Cand incepusem sa ies cu el inca mai avea poze cu ea in telefon. Le-a sters de fata cu mine (fara sa-I cer eu asta)la 2 luni dupa ce incepusem sa iesim. Problema e ca a mai tinut legatura cu ea.Acum 2 luni am vazut un mesaj pe Facebook in care vorbeau ca nu s-au mai vazut de mult timp si ca poate o sa se intalneasca si ei la o cafea. El mi-a zis ca nu s-a mai intalnit cu ea de cand e cu mine decat la inceputul relatiei o singura data pentru ca trebuia sa lamureasca lucrurile cu ea ca cica era o ura intre ei si nu putea sa treaca mai departe.Nu stiu ce sa cred mai ales ca acum doua saptamani a trebuit sa-l sune pe varaso si avea mainile ocupate si m-a rugat pe mine sa-l apelez de pe telefonul lui iar atunci am vazut ca o sunase pe fosta de dimineata in ziua respectiva. Explicatia lui a fost ca e unul care e obsedat de el si care are legatura cu ea si a sunat-o sa-I spuna sa-I transmita aluia sa-l lase in pace pentru ca nu mai are nici o legatura cu ea si ca se teme sa nu-mi faca ala ceva mie ca sa se razbune pe el. Chiar nu stiu ce sa cred. Nu vreau sa devin obsedata de fosta lui dar chiar simt ca n-a trecut peste relatia cu ea chiar daca el sustine ca ma iubeste si ca eu sunt viitorul lui. Ma ajutati cu o parere?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate mai are ceva pentru ea sau poate vrea sa te faca geloasa! Timpu le rezolva pe toate daca pari indiferenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Jenant si de prost gust sa se mai intalneasca cu fosta. Asa ceva jnu mai faci, pentru ca iti distrugi relatia actuala.
Probabil ca iubitul tau s-a plictisit deja de tine, atunci de ce s-ar duce sa se intalneasca cu fosta?
Spun-i clar, daca merge sa se intalneasca cu fosta, sa nu se mai intoarca la tine, nu-i sanatos si psihologii spun ca strica relatiile intaorcerile astea in timp, ca nu sunt d ebun augur, dovedind ca el mai are inca reminescente pentru fosta iubita.
Daca tu esti intr-adevar viitorul lui si te iubeste, categoric nici nu va clipii cand il vei ruga sa nu se duca la nici o intalnire cu fosta si sa-i blocheze aleia orice posibilitatea de contact cu el, adica blocat telefon, FB si restul.
Sincer, baiatul nu mi s eare sincer, daca te-ar iubii cum pretinde, nu s-ar gandii nici macar 1 secunda la fosta, dimpotriva, i-ar spune aleia sa-si vada de drum, ca acum tu esti mai importanta decat o fosta.

| Ωmega a răspuns:

Vorbeste sincer cu el si spune-i sa lamureasca totul. Iar tu uite-te cu atentie in ochii lui. Ochii nu mint daca stii sa-i citestiwinking Este posibil sa nu o fi uitat pe fosta, dupa cum este posibil sa-l fi cautat ea pe el, nu el pe eawinking Esti fata si stiti cum sunteti voi cand simtiti ca vreti ceva ce e al alteiawinking Nu trage concluzii pripite, insa daca incepe sa-ti ascunda ca vorbeste sau se vede cu ea, inseamna ca are ceva de ascuns. Daca e doar "o cafea", n-are de ce sa se fereasca de tinewinking
Cel mai bine, aveti o discutie serioasa si ti-am zis, ochii. Acolo vei gasi raspunsurilewinking

| Simonik_Simona_2000 a răspuns:

Lămurește această treabă printr-o discuție serioasă cu el și după ce vezi ce are de spus o să poți să iei decizia corectà în ceea ce vrei să faci