| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, am o problema.
Un copil se tot ia de mine, a fost coleg cu mine in clasa, a fost lăsat repetent apoi exmatriculat din școală mea si el când ma întâlnesc cu el pe stradă daca am ceva in mana gen un telefon, o plasa încearcă sa mi-o ia din mana.
Sau ma înjura fara motiv, ma înjura si cu prietenii care sunt de 2 ori mai mare decât el ma înjura si cand sunt cu maică-mea sau taică-meu.
Și mai înjura si oameni pe stradă.
Cum as putea sa nu mai ma întâlnesc cu el sau ce sa fac in cazul asta?
Vreau răspunsuri serioase si răspunsuri si de la cei care au trecut prin asemenea cazuri.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu cati ani ai, barbate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă ca e un dobitoc și nu merita sa beneficieze de niciun drept!
Cât timp nu te agresează violent (bruscări, piedici. sau vorba romanului, bătaie), poți sa păstrezi o limita de decență și sa nu-i răspunzi cu aceeași monedă.
De preferat ar fi să-l eviți. Dar, e bine să iei în considerare și faptul ca exista legitima apărare! Ia in calcul toți parametrii, și dacă esti abuzat (fizic vorbind), poți sa te protejezi și sa alegi cea mai buna metoda de a te apăra - evităm desigur, exterminarea rasială a acestuia laughing
Ești bărbat! Ar fi dubios să te ascunzi după urme de timiditate. Înfruntă problema, însă după cum am spus, DECENT!

În cazul generației mele, pentru lucruri de acest fel, se lasă cu dinți sparți și masele rupte. Nu-ți recomand sa faci același lucru, dar totusi laughing

Dacă nu poți scăpa de el, cel mai bine e să faci o vizită la poliția locală pentru ordin de protecție! E gratuit, și foarte sigur! Și te asigur ca părinții acestuia vor fi incantați de acest lucru happy

| Nevroza a răspuns:

Se cheama Bulling. Esti agresat de el, hartuit. Sfatul meu este sa il eviti deoarece asa o sa te uite sau achizitioneaza-ti un electrosoc pentru aparare. E slab daca el vrea sa te bata, mai ales ca se pune cu cei slabi, ajunge la nivelul lor daca intelegi. Probabil doar asta stie sa faca, sa dea cu pumnul ca animalul.

Am intalnit asemenea persoane, iar pana nu m-am debarasat nici ei nu m-au lasat in pace. Fa-te nevazut, simplu!

| Gaby212 a răspuns:

Incearca sa mai treci si tu pe la scoala, macar la orele de romana...Ca ajungi asa ca el.injurati impreuna.

| SecretDarky a răspuns:

Îl eviti total daca poti.
Daca nu atunci bate-l ca asemenea oameni chiar ar merita o buna bataie sincer

| Andrei_Nicola_1990 a răspuns:

Vorbește civilizat cu el și vezi daca poate sa înțeleagă ceva, dacă nu poate încearcă să "folosești" forța, adică pe cineva puternic și în cel mai rău caz poți chema poliția. Și încercă să eviți străduțele pe care merge el și fă puțin mai multă mișcare. Apropo, câți ani ai?

| PaulYt_Buzdugan_1987 a răspuns:

Bate-l,omoara-l,castreaza-l