| ioana_5435 a întrebat:

am o relatie cu un baiat de 3 ani jumate si ne intelegem foarte bine.Eu am 19 ani iar el 22. S-a intamplat sa raman insarcinata iar acum am 3 saptamani de sarcina si ne-am decis sa ramana bebeul, dar problema este ca nu stiu parinti mei! Noi am zis sa le spunem ca vrem sa facem starea civila iar dupa ceva timp sa le spunem ca sunt insarcinata.Imi este frica de realtia lor. Ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc, o seara placuta!

Răspuns Câştigător
| Draghicieladenisa a răspuns:

Felicitari ca vrei sa pastrezi bebelushul si mai ales ca si partenerul tau ramane langa tine e un lucru foarte bune. Este de asteptat ca parintii sa nu reactioneze favorabil, la inceput happy. Se vor gandi la ce mare responsabilitate o sa ai, dar incearca sa le spui ca esti norocoasa pentru ca viitorul tau sot te sprijina, nu a dat bir cu fugitii cand a aflat ca esti insarcinata, ca vrea sa te ia de sotie si ca vrea sa pastreze copilul. E adevarat, e devreme(ma refer la varsta si la timpul in care traim), dar aveti deja o relatie de mai mult timp, va cunoasteti si daca s-a ajuns pana aici: mergeti mai departe! Mai tarziu o sa te mandresti ca esti o mamica tanara, ai sa vezi! Sper sa ai mult noroc! Sa ma tii la curent cu reactia parintilor si eu, personal, te rog sa faci tot posibilul sa pastrezi copilul(toata stima si tot respectul meu pentru aceasta decizie). Poate n-o sa uiti sa-mi trimiti mesaj cand vei afla daca e baiat sau fetita :X

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Faptul este deja consumat! ai ramas insarcinata si acum tr sa te gandesti la binele copilului! tr sa ramai puternica pentru el! pana la urma esti cu tipu asta de 3 ani jumate... daca te intelegi bine cu el, nu e chiar asa o tragedie, pana la urma e o bucurie! cred ca parintii tai se vor bucura! daca tu esti fericita langa tipu asta dc tie frica?

| maryusGosSu a răspuns:

Pai incearca sa vb cu parintii tai sa-i spui ca... s-ar putea sa fii insarcinata vezi ce pareri au ei.cum o sa reactioneze, iar in functie de raspunsurile lor, decideti aman2 ce este bine cu toate ca este pacat. sa avortezi.in unele cazuri chiar trebuie ca nu ai ce sa faci.
iti urez succes in casnicie, si sa fie bebe-le sanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioana mi se pare o hotarare excelenta, dar te rog frumos sa le spui parintilor(te rog! laughing pentru. ca ei vor aprecia faptul ca nu i-ai mintit si le-ai spus adevarul. Decizia voastra da dovada de multa responsabilitate! Iti doresc sa ai un bebelus sanatos si frumos happyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioana mi se pare o hotarare excelenta, dar te rog frumos sa le spui parintilor (te rog!) pentru ca ei vor aprecia faptul ca le-ai spus adevarul si nu i-ai mintit.
Decizia voastra da dovada de multa responsabilitate! Iti doresc sa ai un bebelus sanatos si frumos happyhappyhappy:*

| Veroniquest a răspuns:

Nu o lua in nume de rau sau ca te cert...chestii nici nu te cunosctongueDar gandeste-te putin logic, ai 19 ani, nu ai terminat facultatea(ai inceputo)? SI mai ales faptul ca sa regreti ff mult.Gandeste ce o sa spuna colegii beleblusului cand va fi mai mare.La cati ani te-a facut mama ta?(25, 27, 29, 30, 24.etc.)mama, la 19 iti dai seama ce hohote o sa fie acolo? si la mine asa se intampla cu fetele de rromi sau nu neaparat rromi. Faptul ca vrei sa pastrezi bebe, esti cam tanara.Si iubitul e tanar.Mama la 19-20 ani hmm... n-as zice.Esti in floarea varstei.
P. s-profita cat mai poti face avort
P. s2-Le spui parintilor calm, si le spui sa nu tipe...

| ade_9971 a răspuns:

Deci eu iti zic ca am colegi care au mame care tot la varstele astea iau fct.deci nu te speria mergi inainte!

| dragos_9434 a răspuns:

Cred sa nu le spui.