| iubita a întrebat:

Buna am o relatie de 5 ani iar de 2 ani sunt logodita sincer nu-l mai simt pe iubitu meu ca la inceput parca nu-l mai simt aproape de inima mea desi el nu s-a schimbat toti zic asta simt ca nu ma mai iubeste desi imi zice in fiecre zi de n ori. OARE DE CE SIMT ASA CEVA? SE PETRECE OARE CEVA CU MINE?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Oamenii isi mai schimba sentimentele si comportamentul... poate ca nu esti multumita de persoana de langa tine, desi te iubeste. poate in sufletul tau simti nevoia de altceva. fa ceea ce simti si nu explica-i partenerului cum sta treaba;

mlm
| mlm a răspuns:

Simti sau esti convinsa ca nu te mai iubeste.Mai intai convingete si apoi vb cu el, nu poti face o afirmatie fara sa ai dovezi.

Bula
| Bula a răspuns:

In perioade de cca 7 ani ne schimbam, iar relatiile se schimba si ele. Daca vedeti ca nu mai merge, mai bine rupeti logodna.

| yami a răspuns:

Sunt multi ani la mijloc...probabil chiar daca iti spune ca te iubeste, nu o si simti din partea lui, pasiunea ce va lega alta data! atunci, daca vrei sa fie ca inainte, schimba "macazul vechi"happy...alta frizura, alta culoare la par, alte haine, muzica, buna dispozitie, comunicare, si garantat va veni si sentimentul pe care-l simteai cu ani in urma, cand totul era atat de nou si proaspat. poti reinvia totul, e de ajuns sa vrei!happy

| Georgiana2905 a răspuns:

Singura buna metoda este comunicarea sau de ce nu o pauza in care cu siguranta vei vedea daca ceea ce banuiesti tu are vreo relevanta. In acesti 5 ani rutina probabil si-a construit acolo drumusorul ei peste care doar voi 2 puteti trece. Cu toate astea ai grija, ai ajuns sa te logodesti cu aceasta persoana iar acum nu esti sigura pe sentimentele dintre voi 2.
Deasemenea e posibil ca acea iubire sa nu mai fie peceputa ca la incepul unde orice gest ti se parea enorm din toate pcte de vedere, iar daca este asa atunci gandeste-te bine... Tu esti stapana pe viata ta. Ai grija ce decizii vei lua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai nevoie de ceva timp despartita de el
sa vezi ce mai simti pentru el
poate e si ceva plictiseala de 7 ani de zile mai ales ca nu sunteti casatoriti
succes