| Simplu_2399 a întrebat:

Poate pentru uni o intrebare cam stupida, dar... Cum asi putea face sa uit o fata, sincer nu mai stiu ce sa fac... o iubesc prea mult, au trecut deja aproape 4 luni de cand nu am mai vorbit cu ea dar ce simt pentru ea tot nu s-a schimbat, desi acum am o relatie noua inca ma mai gandesc la fosta si nu cred ca va putea nimeni vre`o data sa umple golul din inima mea de cand ne-am despartit, nu stiu parca pe zi ce trece o vreau langa mine tot mai mult desi sunt intr-o relatie cu alta fata!

3 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Salut.Nu e stupida, este un of al tau pe care nu cred ca avem de ce sa il luam in bataie de joc, le-am avut si urmeaza pe viitor sa le avem si noi.Ideea e ca pentru a uita,trebuie sa iti gasesti o activitate cat mai lunga,adica sa faci ceva mult timp, pentru a uita altceva, cam asa.Gandeste-te bine sa nu ii faci la fel fetei de langa tine,poate ea se straduieste sa te vada bine si daca ii arati din greseala ca nu are solutie,va suferi si ea, ea pentru tine, tu pentru cealalta.Incearca sa gandesti ca vei putea si ea(chiar daca mi se pare o prostie,cand stii ca bate inauntrul tau),e foarte greu sa uiti. Daca nu poti pentru tine,fa-o pentru cea de langa tine,poate vei reusi sa fii mai fericit cu ea, chiar daca inca nu vezi asta, pentru ca esti tot timpul cu gandul la ea.Nu asculta muzica trista, cu siguranta te va trimite la ea, stiu din experienta si inca stiu.Incearca sa nu te mai gandesti la ea si sa te uiti la binele care ti-l face actuala,care sta cu tine,isi face griji pentru tine,nu lasa trecutul sa iti afecteze viitorul,putem fi bantuiti de trecut mult timp,dar tot in trecut ramane, priveste spre ziua de maine, ca-i mai bine.Salut Simplu si sper cam reusit sa te ajut cat de cat! Numai bine!

| BlueHusky a răspuns:

Stai linistit nu te impacienta... s-ar putea sa nu o uiti... niciodata.

| Heylin08 a răspuns:

Cati ani ai baiete? laughing